Nové trendy ve vlasové tvorbě jsou svěží a mladistvé. Kdo je mladý, vypadá v „nových vlasech“ rošťácky, ale new looku se nemusejí vzdát ani ženy středního věku. Dodá jim svěží a mladistvý vzhled.

Barvy:
Stejně jako v délce, tak i v barvě jsou nové účesy velmi tolerantní. Pokud máte odvahu, můžete mít jasně purpurovou hlavu s oranžovými proužky, pokud jste spíše konzervativní, nechte si svou přirozenou barvu, jenom ji oživte sytějším barevným přelivem.
Při volbě barvy by však mělo zásadně platit, že se nic nemá lámat přes koleno. Barva vašich vlasů by měla korespondovat s barvou pleti, očí a vaším celkovým vzhledem. Jestli se rozhodnete pro zásadní změnu barvy, poraďte se určitě s vizážistkou, nebo si vyzkoušejte alespoň nějaké barevné paruky. Dramatická změna barvy lze už těžko vzít zpátky, a když, tak za cenu zničení vlasů.

Střih:
Letí krátké roztřepané účesy v maximální délce nad ramena. Pokud máte dlouhé vlasy a nechcete se jich vzdát, nezoufejte, ale obětujte alespoň část ofiny a předních partií, aby se váš účes provzdušnil a nadlehčil. Nestříhejte se určitě samy a nežádejte o to ani své amatérské přítelkyně, rozhodně se svěřte profesionálnímu kadeřníkovi. Když vám totiž vytvoří kratší a kvalitní střih, budete moci z jednoho účesu vytvořit více variant – roztřepaná budete chodit na večírky, zvlněný účes nasadíte do zaměstnání a na večerní návštěvu divadelní premiéry si vytvoříte ulíznutou dekadentní kreaci.

STYLING:
S novými trendy přichází na trh i spousta nových prostředků, které pomáhají účesy vytvářet.
Krátké vlasy: Vlasy v délce do deseti centimetrů se nejlépe formují pomocí vosků, které jim dodají pružnost a lesk a zároveň dobře tuží. Některé vosky jsou pěnové, ty nanášíme na vlhké vlasy před úpravou. Vysoušečem pak dodáme vlasům správný tvar – konečky ohneme nahoru a do stran. Při foukání není třeba používat ani hřebenu, ani kartáče, konečky si upravujeme jen prsty. Stejně úspěšně lze vlasy tvarovat za sucha pomocí vosku ve spreji. Nakonec konečky upravíme a roztřepeme voskem v kelímku. Pokud máte skutečně krátké vlasy, není třeba používat ani lak, vosk dobře drží. (Jen pro zajímavost: můj dvanáctiletý syn o tomhle účesu říká, že „jezdím na raketový pohon“ nebo že si na hlavě vytvářím spojler.)
Delší vlasy: Pro úpravu delších vlasů volíme pěnová tužidla na vlhké vlasy nebo speciální laky, které se nazývají „volumizéry“, nastříkávají se rovněž na vlhké vlasy před úpravou a pomáhají zvětšit vlasový objem. Po vyfoukání účesu do roztřepeného rošťáckého tvaru upravíme konečky opět vlasovým voskem, který jim dodá lesk a vytvoří moderní „pramínky“. Pro pevnost účesu je u delších vlasů nutné použít lak.