Nedávno se jako reakce na jeden z našich článků o hubnutí objevil vzkaz čtenářky, která se svěřuje, že při výšce 164 cm a hmotnosti 49 kg je se svou hmotností spokojena, tělo zpevňuje v posilovně, trápí ji však velmi malá prsa. Zeptali jsme se paní doktorky MUDr. Pavly Myslíkové z Centra preventivní medicíny v Praze, co by oné slečně doporučila. Zde je odpověď:
Řadu žen trápí problém malých prsou a snaží se proto různými prostředky docílit kýženého efektu. Je však třeba říci, že žádná zaručená přírodní metoda, jak nabrat právě v prsou, prostě neexistuje. Lidové recepty doporučují více tekutin a konzumaci polévek, znám však řadu žen, které přes vynikající pitný režim v prsou prostě neztloustnou.
Na trhu se objevil v poslední době preparát Erdic, který slibuje, že po jeho užívání dojde ke zlepšení pevnosti a tvaru poprsí. Bere se 10 tabletek denně. Erdic je 100% rostlinný preparát bez konzervačních přísad, nejkratší doba užívání, po které se má dostavit efekt, je 6 - 8 týdnů. Cena dvouměsíční kúry se pohybuje kolem 8 000 - 9 000 Kč. V příbalovém letáku je napsáno, že ani tento preparát nefunguje u všech žen. Nevím, nemám s těmito preparáty žádnou zkušenost.
Jediný dlouhodobý efekt zvětšení prsou a zpevnění má jistě kosmetická plastika prsů s použitím implantátů, cena kosmetické operace je řádově cca 60 000 Kč.

MUDr. Pavla Myslíková