Vážíte si sami sebe? Ale zase to moc nepřehánějte! Váhové šílenství Je několik období v roce, kdy lidé – a především ženy – podléhají hromadnému šílenství zvanému HUBNUTÍ. Jedním z kritických momentů je samozřejmě doba povánoční, kdy za a) máme černé svědomí z toho, že jsme se zase nezřízeně ládovali maminčiným vánočním cukrovím a jinými dobrůtkami a za b) jsme ještě plni elánu vyplývajícího z našeho novoročního předsevzetí, které jsme pro tentokrát rozhodnuti ale opravdu dodržet. No, a dalším velmi kritickým obdobím jsou pak jarní neboli předletní měsíce, kdy nás popadá děs z představy, že vybalíme svá prorostlá těla z milosrdných dlouhých kalhot a huňatých svetrů a předvedeme je světu v plné kráse a velikosti. Vidina lehkých letních šatiček, krátkých kalhot, přiléhavých triček a dvojdílných plavek vyvolává v duši i té nejflegmatičtější ženy doslova horečnatý třas. „Proboha, kolik jsem to zase přibrala?“ zpytujeme své svědomí a sfoukáváme prach z váhy, které dlouhé měsíce vězela zcela zapomenuta hluboko pod skříní. Ze svého okolí znám spousty případů, kdy majitelka (zřídka i majitel váhy) vstupuje na toto zařízení mnohokrát denně, aby realisticky zhodnotila (či zhodnotil) účinky některé z drastických diet, jimiž právě prochází. Poprvé tak činí hned po probuzení, kdy pro jistotu ještě svlékne pyžamo, aby hmotnost textilu nemátla. Následuje další převážení krátce po nízkokalorické snídani sestávající z knäckebrotu a hořké kávy, kdy vážící se osoba propadá depresi, neboť z neznámých důvodů váha náhle ukazuje o kilo více. Pak samozřejmě následuje vážení další, a to ihned po ranním vyprázdnění, kdy se dietářovo čelo vyjasní, neboť hmotnost rapidně poklesá. Další vážení následuje před přesnídávkou (jablko) a po ní. Kolem poledne je také třeba zjistit, jak se věci mají, a podle toho je ordinována porce zeleninového menu. Dopřeje-li si osoba, která si tolik váží sama sebe, odpolední vycházku nebo jogging, pak samozřejmě stoupá na váhu ihned po příchodu domů a s ulehčením si oddychne. Rozčílí se ale zase po večeři, kdy do sebe vpraví jogurtovou pomazánku a krajíc černého chleba. Pro jistotu se tedy ještě zváží před odchodem do ložnice, tu se jí však opět zmocňuje záchvat, neboť za celý den, kdy dodržuje tu zatracenou a zločinně přísnou dietu, nejen že neubrala, ale ještě 20 dkg přibrala!
Je jasné, že tenhle příklad byl trochu přitažený za vlasy, ale rozličné formy závislosti na vážení si sebe sama znáte z vlastní zkušenosti nebo ze svého okolí určitě i vy. Co na to říkají odborní lékaři a zdravotníci? Mít doma osobní váhu je jistě šikovné, ale nic se nemá přehánět. V případě, že se pokoušíte zhubnout a něco pro to děláte, úplně postačí, když zkontrolujete vývoj své hmotnosti jedenkrát za týden. Vaše váha totiž během dne kolísá v závislosti na mnoha okolnostech a není nutné se z toho nervovat. Pokud jde všechno dobře, úplně postačí, když shodíte půl kila za týden, rychlejší hubnutí je z lékařského hlediska zbytečné.

Tak co? Hubnete? Léto je tu co by dup! Jestli doma ještě nemáte svoji osobní váhu, zúčastněte se naší soutěže o osobní váhu Philips s digitálním ukazatelem a elegantním designem. Určitě si jí zamilujete, dokáže být nenápadná jako myška a jen mlčky stát na svém místě. Pro její chod stačí devítivoltová baterie. Stačí jen lehce našlápnout a jakmile se objeví na displeji nula, postavte se na ní a dívejte se, kolik že vám to ukazuje. Číslo je vidět hned, nemusíte čekat, až se ručička zastaví. Žádná ručička jako na těch starých na téhle moderní váze totiž není, jen vám vyskočí konečné číslo. Tak neváhejte a zapojte se do soutěže! Pět šťastných tohoto osobního „miláčka“ získá.
Reklama