Nedaří se vám shodit kila tak rychle, jak byste si představovala, ale přesto chcete vypadat vábně a ladně jako laňka? Nedaří se? Možná děláte chybu už při výběru garedróby. Zde vám nabízíme přehled nejčastějších prohřešků, kterými se ženy nechtěně dělají baculatějšími…

1. Prádlo – nic naplat, i když není prádlo vidět na první pohled, může lecos pokazit nebo naopak lecčemus napomoci. Možná budete muset pustit nějakou to korunu za kvalitnější kousky, ale výsledek bude zaručen. Máte-li vyvinutější hrudník, pořizujte si výhradně pevné podprsenky se širšími ramínky (prodávají se i takové, jež opticky ňadra zmenší!), vyboulené bříško nebo hýždě zase decentně skryjte do stahovacích kalhotek nebo body. Dokonalé prádlo dodá ženě dokonalý pocit sebevědomí.
2. Tvary a materiály - nepořizujte si volné a tuhé hazuky, které na vás široce vlají, v domnění, že tak lépe skryjete faldy. Naopak – volné oděvy vás opticky udělají ještě objemnější. Zkuste si vzít naopak něco z jemné splývavé látky, trochu projmuté nebo lehce kopírující postavu a uvidíte, jak vám to bude slušet. Máte-li silnější nohy, chraňte se krátkých sukní a plandavých kalhot, volte decentní délky a šířky, extrémy zbytečně přitahují pozornost ke kritickým partiím.
3.Barvy a vzory - dejte si pozor na velké a nápadné vzory, přepestré látky a vodorovné široké pruhy. Když pruhy, tak svislé nebo šikmé, z barev dávejte přednost temnějším odstínům černé, modré, hnědé, šedé, které elegantně kombinujte s bílou, červenou nebo jinými ostřejšími barvami.
4. Další vychytávky - nemyslete si, že musíte nosit roláky a trička ke krku, jen proto, že nemáte štíhlou šíji. Naopak – odvážnější výstřihy a oblečení do „V“ vám přidají na šmrncu a eleganci, protáhnou linii vašeho těla a odvedou pozornost od buclatějších tvarů. Pozor na velké knoflíky, výrazné pásky a přezky. Důležitá je i obuv. Pokud budete chodit v rozcáplých teniskách, střevících a bagančatech na nízké podešvi, nemůžete se divit, že vaše chůze není ladná a vaše tělo působí zavalitým dojmem. Zkuste vyšší podpatky a elegantní obuv. Právě teď jsou moc moderní různé pantoflíčky.
Reklama