Když se mluví o špičkách italského módního průmyslu, nemůže na seznamu těch nejvýznamnějších chybět slavné jméno Salvatore Ferragamo. Osobitá, originální a elegantní móda se značkou S. F. zahrnuje už dlouhá léta téměř všechno, co ženy i muži potřebují pro to, aby se cítili skvěle. Patří sem obuv, konfekce, kabelky, široká škála výrobků kožené a hedvábné galanterie a módních doplňků… a samozřejmě i brýlové obruby.
Také nová kolekce dioptrických obrub Salvatore Ferragamo pro muže a ženy byla navržena podle stylu a zásad, které jsou pro tuto značku typické. Maximální pozornost byla opět věnována detailu. Při výběru materiálu a barev hrála největší roli kvalita a originálnost, milovníky italské elegance nepřekvapí osobitý a jednoduchý design nových obrub s emblémem S. F. Typické je, že módní brýle Salvatore Ferragamo respektují ty nejčerstvější designové trendy třetího tisíciletí, ale přesto jim je vlastní jistá nadčasová elegance. Tvarově jednoduché elegantní brýle jsou lehce zaoblené a navržené tak, aby si každý zákazník vybral takový model, který mu sedne jako ulitý.
Nové modely slunečních brýlí Salvatore Ferragamo překvapí především barevnou rozmanitostí, kterou provází i tvarová pestrost. Trendem letošního léta bude nápadnost a nápaditost za každou cenu. Jestli se chcete opravdu blýsknout, pak důvěřujte italskému vkusu. Zaoblené obdélníky, do stran prodloužené nebo okrouhlé tvary, široké očnice i stranice – to všechno je na „jídelníčku“ obdivuhodného brýlového menu se značku S. F. Pokud se týká barev, nic není zakázáno a vše je dovoleno. Jen černá je nudná. Léto podle Salvatore Ferragamo hraje všemi barvami! Počínaje ohnivou oranží a rozpálenou bordó, přes noční modř, podzimní hněď až po zemitou šeď. A nesmíme zapomenout na detaily. Teprve ony totiž dělají špičkový výrobek špičkovým výrobkem. U letní kolekce slunečních brýlí Ferragamo si povšimněte třeba zajímavého vroubkování, vrstvení a prokládání barev nebo nápadného emblému S. F. na stranicích.
Životopis Salvatore Ferragama zní jako pohádka. Je typickou ukázku toho, jak se prostý člověk může vypracovat k velké slávě a úspěchu. S. Ferragamo se narodil v roce 1898 v malé vesničce Bonito vzdálené 100 km od Neapole, jako jedenácté ze 14 dětí. Rodiče mu mohli poskytnout pouze základní vzdělání. Vyučil se obuvníkem a již ve 13 letech s pomocí dalších dvou obuvníků založil první dílnu na výrobu dámské obuvi. V této zapadlé vesničce neměla však rodina žádnou možnost k žití, a proto postupně všichni členové rodiny emigrovali do USA. V 50. letech měl se svými sourozenci obchod v Santa Barbaře, kde navrhoval a vytvářel boty pro filmy: kovbojské, románské a egyptské sandály, a taky elegantní modely pro hvězdy. K ruční výrobě obuvi ale náročný Ferragamo potřeboval zručné pracovníky, a jelikož v Americe je nenašel, se rozhodl vrátit do Itálie a ve Florencii otevřel první obchod se 60 zaměstnanci. Výrobní metody v módním domě Salvatore Ferragamo, který obléká muže a ženy "od hlavy až po paty", zůstávají stejné jako před šedesáti lety, i když už vedení firmy Salvatore Ferragamo převzali potomci zakladatele této značky, který v roce 1960 zemřel.

Chcete i vy letos v létě ozdobit své oči opravdickou kvalitou? Toužíte po slunečních brýlích, které podtrhnou vaši osobnost a vytvoří kolem vás auru neodolatelnosti? Tak na nic nečekejte a zapojte se do soutěže o sluneční brýle v hodnotě až 6 tisíc korun! Přihlášku a další informace najdete na adrese www.bryle.cz
Reklama