Jaro je doba, kdy ženy teprve popadá to pravé předsezónní šílenství zvané hubnutí. Utrácíme nevýslovné sumy za hubnoucí prášky, kapky, koktejly, přihlašujeme se do cvičení, nejíme při úplňku, nakupujeme posilovací stroje, prostě blbnem. Abychom zhubly co nejvíce kilo. Abychom byly štíhlé a tudíž i žádoucí. Ale co když se stane pravý opak? Kdo tvrdí, že mužům se líbí kostnaté krásky, které na nás jukají z billboardů? Kdo tvrdí, že 50 kilo při výšce 175 cm je ideální váha? Kdo říká, že atraktivní žena rovná se žena, jíž jsou vidět pod kůží žebra?
Jedno je jasné – univerzální recept na krásu a sexuální přitažlivost neexistuje. A to je dobře. Přesto i „majitelé“ velmi štíhlých žen s hrudníkem někde kolem B (ideální, ne?) si občas postesknou, že by ta jejich měla trochu přibrat, protože není za co vzít. Ženy, které se ve dne v noci trápí se svými faldíky a silnějšími hýžděmi, přitom obvykle trpí svými komplexy zbytečně. Ukazuje se totiž, že muži – možná věrni dávným atavismům, které našeho prapraprapředka pudily k ženě tvarů věstonické Venuše = ženě plodné – docela rádi přehlédnou nějaké to kilo navíc. Možná, že na párty se nechají s chutí vidět s hubenicí non plus ultra, ale taková pěkně vykroužená boubelka „krev a mlíko“ s vnadnými tvary je přece jen rajcuje o něco víc.
Jak jste na tom vy s přebytečnými kilogramy a sebevědomím? Držíte diety, i když vám váš partner říká, že se mu takhle líbíte? Nebo naopak denně posloucháte hlášky, že byste měla něco dělat se svou postavou? Trápí vás nadměrná kila nebo přehnaná hubenost? Pojďte si povídat na téma hubnutí vs. sexappeal!
Reklama