Ať už při sportu, při práci nebo ve společnosti – brýle jsou doplňkem, který musí splňovat náročná kritéria na vzhled i užitné vlastnosti. Módní brýle na začátku třetího tisíciletí jsou nenápadně elegantní, nápadně nenápadné, velmi odolné a především sluší. Mužům i ženám. Nová dioptrická kolekce Lacoste se pyšní spíše malými hranatými tvary s mírným zaoblením. Obruby jsou velmi lehké a provedené v decentních, ale zajímavých barvách. Výhodou jemných obrouček je, že nechají skvěle vyniknout přednostem jejich nositele. Žena v takových brýlích bude něžná a žádoucí, muž zase podtrhne svou mužnost a eleganci.

Aktuální sluneční kolekce značky Lacoste se rozbíhá do několika směrů. Jeden směr je jakoby pokračováním dioptrické řady, tzn. brýle malých hranatých, ale i okrouhlých tvarů v nejrůznějším barevném provedení (vínová, tmavě modrá, hnědá, stříbrná…) a stejně malé tvary dominují na plastových brýlích v černých, stříbrných, a hnědých odstínech. Sluneční čočky jsou minerální nebo polykarbonátové, můžete si tedy vybrat mezi extrémní lehkostí nebo extrémní ochranou.
Dalším směrem je vysoce profesionální sportovní styl. Tvarově tyto brýle připomínají nepravidelné trojúhelníky a jedinečnosti jim dodává kombinace kovu s gumovým lemováním obruby. Barevné variace rozehrávají hru oranžových, modrých a stříbrných soupeřů, kterým fandí stejně laděné sluneční čočky. Podobně působí i plastové brýle, kde si na své přijdou i ženy a muži, kterým sport není cizí. Objevíte zde i kombinace plastů s kovem, kdy očnice hrají vínovými, modrými, černými tóny a tato melodie se rozléhá i po kovových stranicích, které dokončují tuto píseň přechodem na plastové hnědé koncovky. Tyto i další modely jsou na stranici ozdobeny miniaturkou krokodýla, který je talismanem pro značku Lacoste.

Zakladatel této módní značky, René Lacoste, byl ve sportovním světě známý pro svého soutěživého ducha, díky kterému byl úspěšný nejen ve sportu, ale i v podnikání. Jak vzniklo spojení jména pana Lacoste s krokodýlem? Během Davis Cupu mu kapitán francouzského týmu slíbil kufr z krokodýlí kůže, když pro družstvo vyhraje rozhodující zápas. Americký tisk tuto historku zveřejnil a Lacoste dostal přezdívku "Krokodýl". Mezi lety 1925 a 1929 získal třikrát titul na Roland-Garros, dvakrát vyhrál Wimbledon a dvakrát US Open. A v roce 1927 byl členem týmu "čtyř mušketýrů", kteří poprvé v historii vzali Davis Cup Američanům.
V roce 1933 René Lacoste rozjel svůj podnik na základě myšlenky hraničící s genialitou. Aby se vypořádal s horkem na kurtu, vymyslel - nejdříve pro sebe a potom i pro ostatní - sportovní košili nedostižné trvanlivosti a kvality, která se s drobnými obměnami vyrábí dodnes.

Chcete i vy letos v létě ozdobit své oči opravdickou kvalitou? Toužíte po slunečních brýlích, které podtrhnou vaši osobnost a vytvoří kolem vás auru neodolatelnosti? Tak na nic nečekejte a zapojte se do soutěže o sluneční brýle v hodnotě až 5 tisíc korun? Přihlášku a další informace najdete na adrese www.bryle.cz.