Problém mastných vlasů a lupů dnes provází kde koho. Může to být způsobeno mnoha faktory. V prvé řadě má na naše vlasy vliv prostředí, ve kterém žijeme. Čím je horší (špatná kvalita ovzduší, prach, popílek, nečistoty…), tím víc samozřejmě trpí i naše vlasy. Vedle životního prostředí má vliv na kvalitu vlasů a kůže také celkový zdravotní stav člověka. Nejen to, jestli jste zrovna nemocní, či jaká je hormonální hladina ve vaší krvi, ale na vině může být i stav psychický.
Neméně důležitým faktorem je samotná péče o vlasy. Pokud si myjeme vlasy nekvalitním nebo nevhodným šampónem, odrazí se to na jejich stavu. Také je důležité správné a důkladné opláchnutí všech přípravků na vlasy, které používáme. A to nejen přípravků určených k mytí vlasů, ale také všech laků, tužidel a další přípravků vlasové kosmetiky. Vždy je dobré znát, jaký typ šampónu potřebují vaše vlasy, zda jsou spíše mastné nebo suché, barvené nebo narušené trvalou apod.

Pro problematické vlasy zde máme dva tipy od kosmetické vlasové značky Lybar:
Lybar Original šampon s vitamíny a elastinem pro normální a mastné vlasy kromě elastinu a vitamínů skupiny B obsahuje i vitamín E. Díky jemnému působení aktivních látek je ideální pro častější mytí. Jeho pravidelným používáním získávají vlasy hebkost, jemnost a zdravý lesk.
Lybar Original šampon proti lupům s vitamíny a elastinem pro mastné vlasy nejen vlasy dokonale umyje, ale navíc je účinně a šetrně zbaví lupů. Při pravidelném používání navíc zabraňuje jejich tvorbě. I vlasy se sklonem k mastnotě, která může souviset s nežádoucí tvorbou lupů, tak zůstávají přirozeně vzdušné a lehké.
Reklama