I když nám už jaro ukázalo svoji lepší tvář, stejně pořád platí, že naše tělo je po zimě vyčerpané a oslabené, a tudíž i náchylnější k nejrůznějším nemocem. Schválně: Víte jak jim předcházet? Obecně lze říci, že velkou roli hraje pravidelná a střídmá životospráva, tedy dostatek spánku, vyvážená a pravidelná strava, dostatek kvalitních tekutin, pravidelný a přiměřený pohyb, na druhé straně bychom se měli vyvarovat se nadbytečného stresu, zvýšené konzumace alkoholu, kouření apod. Ne vždy se ovšem chováme dle „Desatera“, ale pak bychom se měli alespoň snažit vyrovnat případný deficit vitaminů, minerálů či stopových prvků – látek nezbytných pro správnou funkci řady procesů probíhajících v lidském organizmu.
Tyto látky si lidské tělo většinou nedokáže vytvořit vůbec (nebo pouze v nedostatečném množství) a přitom přispívají nejen ke zvýšení obranyschopnosti, ale také např. k prevenci vzniku kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, osteoporózy aj. Individuální denní potřebu těchto látek, a to i v závislosti na věku, pohlaví a stupně zátěže, dovedou například přípravky vitamínové řady One-A-Day od firmy Bayer.
Tato řada nabízí speciálně ženám multivitaminy One-A-Day Women´s - multivitaminy plus vápník, železo, zinek a pro muže One-A-Day Men´s, tj. 11 základních vitaminů se zvýšeným množstvím antioxidantů C, E a řady B. Nejkomplexnější přípravek se prodává pod označením One-A-Day 50 Plus a ten je určen pro věkovou kategorii nad 50 let.
Všechny tři přípravky se liší svým kvalitativním a kvantitativním složením, které směřuje k optimálnímu zajištění nutričních potřeb v zájmu podpory a udržení zdraví. Jedno balení obsahuje 30 tablet tj. vystačí na 1 měsíc.