Kdybych se jednou rozhodla pro dráhu kavárenského povaleče, určitě bych si za své působiště nevybrala jen tak nějakou obyčejnou kavárnu, ale kavárnu internetovou. Protože popíjet kafíčko a filosofovat o nesmrtelnosti brouka to si můžu klidně doma nebo v cukrárně. Internetová kavárna mi ale nabízí víc. Samozřejmě, že si tu můžu dát svoje oblíbené preso s mlékem, ovocný džus nebo něco ostřejšího, ale taky se tu můžu připojit. K síti sítí. Vyřídit si maily, prolistovat si stránky, které mě zajímají, přečíst si internetové noviny, poslechnout si muziku, pokecat na chatu nebo si najít, co dneska hrajou v kině. Dost často se mi stane, že mám nějaké schůzky po městě a mezi nimi třeba hodinovou pauzu. Mohla bych se sice třeba cournout po obchodech, ale dost často – zvláště když třeba prší nebo je nevlídno – zasednu raději k počítači v internetové kavárně. Holky z redakce se mi sice kvůli tomu posmívají, že jsem závislák. Ale já na i-kavárny nedám dopustit.
Jednou z těch, které mám v Praze nejraději, je internetová kavárna Electra na rohu Rašínova nábřeží a Palackého náměstí. A není to jen proto, že se tady pravidelně každou středu odehrávají naše on-line rozhovory s hvězdami. Electra je prostě pohodová kavárna. Za prvé je na perfektním místě, co by kamenem dohodil od všech důležitých lokalit v centru a navíc na jednom z nejmalebnějších míst Prahy. Když si stoupnete do dveří, rozprostře se před vámi panorama Hradčan, které se mi ani jako rodilé Pražačce nikdy neokouká, slyšíte šplouchání Vltavy a troubení výletních parníků. Kamkoliv vyrážíte, můžete si sednout na tramvaj (3, 4, 7, 10, 14, 16, 17 ) nebo na metro B (stanice Karlovo náměstí).
A co vás čeká uvnitř? Příjemné posezení u kulatých stolečků, dobré kafe a osvěžující pití. A tři místnosti plné počítačů s rychlým připojením. Chodí sem mladí i starší, studenti i pracující, Češi i cizinci z celého světa. Ještě nikdy jste v internetové kavárně nebyli? Trochu se ostýcháte, že nebudete vědět co a jak? Nebojte. Když si s něčím na počítači nebudete vědět rady, můžete se s důvěrou obrátit na obsluhu, která vám se vším poradí. Za 1 minutu na internetu zaplatíte 1 korunu, pokud máte členskou kartu, tak polovic. Za čtyři kačky si můžete nechat vytisknout stránku A4.
I když nápad dvou mladých lidí otevřít si tuhle internetovou kavárnu je starý teprve něco přes dva roky, je Electra už velmi dobře zavedenou pražskou i-kavárnou a troufám si tvrdit, že i jednou z nejsympatičtějších.
Až budete někdy brouzdat Prahou, přijďte se taky připojit :-)