Nevím, proč se tomu, když spolu dva lidé provozují sex, říká „spát spolu“. Copak oni spolu spí?! To by tomu dali. Když budou spát oba, tak si moc neužijou. A když při „tom“ usne jen jeden z dvojice, tak to taky asi nebude to pravé. Minimálně se ten bdící urazí… Ale stejně – umíte si představit, že ležíte v posteli s mužem, který vás děsně eroticky přitahuje a navíc vás chce, a vy si klidně usnete?! Já myslím, že myšlenka na spaní je ta poslední, co vás v tu chvíli napadne. Nemám pravdu? :-)
Takže když spolu dva lidé nespí (rozuměj neprovozují sex), bývá to úkazem, že něco není v pořádku. Protože když spolu dva lidé spí (rozuměj ve smyslu spánku) místo aby provozovali sex, tak je to zřejmě proto, že a) navzájem se (už) nepřitahují, nebo je přitažlivost jen jednosměrná, b) jsou k smrti unaveni, nebo aspoň jeden z nich, či nemocni c) není souležící (pozor – neplést se slovem souložící!!) osoba toho správného pohlaví, jež je pro druhou souležící osobu přitažlivé…
Přitom sex je pro naše zdraví bezmála tak důležitý jako spánek, o jehož prospěšnosti není pochyb. Spánek pomáhá regenerovat duši i tělo, přes noc se zbavujeme nánosů stresu a starostí z pracovního dne a osvěžujeme svůj vzhled. Nedostatek spánku může vést k rozvoji mnoha chronických onemocnění, a také se může v bdělém stavu projevit v podobě problémů se soustředěním, což je nebezpečné zejména za volantem nebo v práci. Někdy ale ne a ne zabrat. Máme toho za celý den hodně, v hlavě se nám honí myšlenky, ležíme v posteli a NESPÍME. Nespavost je výdobytek moderní doby stejně jako internet a satelitní televize. Na vině je často stres a přílišné pracovní vypětí – podle posledních amerických studií pracují lidé více hodin denně než před pěti lety a méně než před pěti lety se věnují odpočinku, sportu, rodině a... sexu. A to je chyba!
Protože podle jiných výzkumů může být kvalitní uspokojivý sex výborným lékem na nespavost. Například v knize „75 spolehlivých způsobů jak dosáhnout dobrého spánku“ označil její autor N. Ford sex za přirozenou pilulku na spaní. Existují prý studie, které praví, že po dobrém sexu lidé rychleji a lépe upadnou do pokojného zdravého spánku. Zato takové nepříjemnosti, jako sexuální frustrace, potíže při dosažení orgasmu a nebo celkové problémy ve vztahu mohou být naopak příčinou nespavosti nebo neklidného spaní. Takže: hlídejte si sex!
Reklama