Nákup těhotenského prádla a prádla pro kojící ženy býval dříve martýriem, očistcem a křížovou cestou zároveň, na jejímž konci byla Golgota v podobě hrůzostrašných saténových padáků s popruhy jak na stěhování, růžových bavlněných bombarďáků nebo beztvarých plátěných záležitostí, o kterých se výrobci domnívali, že se jedná o podprsenky.
Dnes je situace naštěstí jiná, v obchodech s prádlem nebo ve specializovaných krámech pro maminky najdete spoustu prádla. Jak si ale vybrat, jaká kritéria by měla rozhodnout o vhodnosti prádla? Zeptali jsme se na radu Lucie Velkoborské z firmy TVERET, která se zabývá právě oblečením pro maminky.
Trh nabízí specializované druhy spodního prádla pro maminky, jsou to:
Těhotenské podprsenky
Podprsenka pro těhulky by měla dobře držet tvar prsů, je lepší koupit si podprsenku s větším objemem, která vydrží až do konce těhotenství. Dále by měla obsahovat prsní podpěru a měla by mít elastická ramínka. Pokud má těhotná žena větší prsa, doporučuji širší ramínka, která dobře drží. Podprsenky se nyní vyrábějí i elastické, bezešvé, hitem sezóny je prádlo v tmavě tělové barvě, které je pod oblečením doslova neviditelné.
Podprsenky pro kojící matky
Kojící podprsenka musí mít košíčky v místě přechodu k ramínkům opatřeny klipovým uzávěrovým systémem, díky němuž lze velmi snadno odepínat a zapínat košíčky pouze jednou rukou. I kojící podprsenka by měla mít prsní podpěru a široká nastavitelná vypodložená ramínka.
Těhotenské spodní kalhotky
Správné těhotenské kalhotky díky dostatečné šíři předního dílu „rostou“ spolu s objemem těla. Doporučuji kalhotky s vsadkami na předním dílu, které vylučují „zařezávání“ kalhotek do slabin.
Poporodní stahovací kalhotky
Jsou ušity ze strečového prodyšného mikrovlákna a maminkám je vřele doporučuji, neboť urychlují zpevnění břišní stěny po porodu.
BabyBelt
Jedná se o pás, který drží bříško. Je skutečně dobrým pomocníkem, zvláště v posledních měsících těhotenství. Je to účinná pomoc při bolestech kříže a zad, podporuje a urychluje opětovné tvarování břišních partií po porodu. Snadno se obléká a svléká, perfektně drží při chůzi, stání, sezení i vleže.
Všechny druhy prádla najdete ve firmě TVERET, v Praze 1, Na Příkopě 15 a v Liberci, Pražská ulice č. 10. Kdo se stane výhercem naší dnešní soutěže, může získat těhotenskou nebo kojící podprsenku od firmy TVERET.
Připravila
Reklama