Dnešní den není jen tak obyčejným čtvrtkem, pouhou další položkou v kalendáři... Dnes je přece MDŽ (pro ty, co nepamatují, Mezinárodní den žen)! A zatímco drobné feministické skupiny organizují na okraji pozornosti nenápadné happeningy na rozličných místech Prahy, rozhodla se hrstka pravověrných žen-soudružek k uspořádání vskutku megamanifestace ženskosti.
Za organizátorky nám poskytla informace paní Drahuše Kyprá, předsedkyně IWC (Mezinárodního ženského centra – International Women´s Center). „Sraz je dnes v 16.00 na Strahově, před hlavní branou spartakiádního stadionu. Srdečně zveme všechny, kterým není osud žen v této republice a na tomto světě lhostejný. Nebudou se ale vést žádné nudné monology, bude se slavit, plesat, pít, jíst a radovat se. V kulturní vložce vystoupí s poetickým pásmem paní Jiřina Chudá, svoji účast přislíbila i zahraniční hvězda Alla Pugach a se svoji kapelou Hejhola vystoupí i naše přední lidová pěvkyně Jožka Černá,“ vyjmenovává paní Kyprá a oči jí planou nadšením pro dobrou věc.
Takže se ještě dovídáme, že občerstvení v tekuté formě pro akci zajistila dlouholetá členka centrály a předsedkyně moravské sekce paní Margita Potrefená, která zaslala na Strahov blíže nespecifikované množství demižonů vína a pravé domácí slivovice. Ona sama se bohužel nemůže zúčastnit, protože má s dcerami povinnosti na svém statku nedaleko Znojma. Co se týká občerstvení, zaslechly jsme hlášku, že budou k dispozici rožněné skopové a vepřové minutky na mnoho způsobů, na které se podle slov paní Kypré již teď všem delegátkám manifestace sbíhají sliny.
Zlatým hřebem mezi sponzory je pak obuvnická nadnárodní firma Paťa, která slíbila dodat na stadion dostatečný počet cvičební obuvi zvané Jarušky, kterou si na závěr celé akce všechny účastnice obují a střihnou si cvičně pár sestav z poslední spartakiády. A to už bude taková pěkná tečka za celou akcí, jež má za cíl důstojně, ale s pompou oslavit v tento důležitý den ženství.
Reklama