Aby byl účinek šampónu co největší, je třeba používat stejný druh?
Není to pravda, ale zas na druhou stranu, pokud vám šampón vyhovuje, raději ho nestřídejte.

Je pravda, že časté mytí vlasů, které jsou barvené, je poškozuje?
Pokud používáte speciální šampóny, které jsou určené na barvené vlasy, barva se tak rychle nevymývá. Tyto šampóny mají kyselou podstatu a jsou jemné. Obsahují také filtry, které chrání pigmenty před světlem a vzdušným kyslíkem. Navíc dodávají vlasům lesk.

Může se dát na jemné vlasy trvalá?
Trvalou by měla dělat odborná kadeřnice, a to trvalou ondulaci určenou pro jemné vlasy. Potom trvalá určitě napáchá méně škod než časté kulmování a silné lakování vlasů. Pokud jsou vlasy opravdu jemné, trvalá vydrží kratší dobu, asi tak dva až tři měsíce nejdéle, záleží ale na kvalitě vlasů.

Zpevňují se vlasy stříháním?
Kořínky vlasů se nezpevní stříháním. Pravidelnou úpravou a sestřihem se vlasy udržují v pěkné formě a opticky vypadají hustší. Také působí zdravějším dojmem.

Ničí kartáčování vlasy?
To platí v případě, pokud se kartáčují mokré vlasy. Více se namáhají, obzvláště nepřijatelné jsou kartáče s kovovými hroty, protože váží teplo. Lepší varianta je ionizující kartáč, ten vlasy provzdušní a zbaví elektrického náboje.

Ničí trvalá vlasy? Je to pravda?
Neničí, ale musíte zvolit takovou ondulaci, která je správná pro váš typ vlasů. Také důležitý je čas působení trvalé, musí se přesně dodržovat. V dnešní době je již mnoho možností výběru trvalých, takže není problém si vybrat správně, popřípadě se zeptat odborníka.
Reklama