Asi člověk musí mít už něco za sebou, pár dobrých a pár ošklivých životních zkušeností, pak ještě trochu psychologických schopností a šestý smysl a odhad na lidi, aby odhalil ve svém okolí manipulátorky. Ano, manipulátorky v ženském rodě, protože tenhle lidský druh se vyskytuje téměř výhradně mezi příslušnicemi slabšího pohlaví. Manipulátorka je nebezpečnější než tajný agent.
Obvykle je to osoba nenápadného vzhledu, na první pohled nevalných schopností a nudného života. Typické pro ni je, že toho moc nenamluví. Sedává ve společnosti v koutě a pozoruje cvrkot. Nic si nepíše, nic si nenahrává, ale pamatuje si všechno. A umí to ve vhodnou chvíli použít. Dovede vám nakukat úplně nejnesmyslnější názory, dokáže rozvrátit vaše dvacetileté kamarádství i desetileté manželství. Často se přistihnete, že děláte něco, co jste ale vůbec dělat nechtěli, a děláte to jen proto, že vám to řekla ona. Manipulátorka nekřičí, negestikuluje, nerozkazuje. Ona se mile usmívá, občas trochu zamrká a její výraz je ten nejsvatější a nejupřímnější na světě.
Dávejte si na ni pozor. Dřív, než bude pozdě. Není to čarodějnice, je to reálná žena. A nejhorší je, když se objeví v blízkosti vašeho přítele nebo manžela a dostane na něj zálusk. Ten nebožák nešťastná nebude vůbec tušit, která bije. Ale buďte si jista, že ona bude tím, kdo se bude smát naposled.
Máte nějaké osobní zkušenosti s manipulátorkou ve svém okolí? Nebo – pst! – jste snad manipulátorka zrovna vy?? :-o
Reklama