Možná jste to nezažili na vlastní kůži, ale pro někoho už není ordinace jen místem vážným a léčebným. Lékař nevystupuje jen jako vážený nezúčastněný člověk, který nemá na srdci nic jiného, než léčit a pomáhat svým pacientům.
Naopak, lékař či lékařka je taky jen člověk. Jenže při jejich povolání se někdy jejich „člověčina“ neslučuje s tím, co by měli správně dělat. Jsou známy případy - a není jich zrovna málo- , kdy jdete na vyšetření s něčím zcela banálním – třeba s bolestí hlavy, krku, oka a podobně a lékař vám zavelí: Svlékněte se! Moment překvapení vás zaskočí a uděláte, sice s podivnými pocity, ale přesně to, co vám lékař přikáže. To, že jste se svlékli pro potěchu lékařova oka, vám dojde až na chodbě, když odcházíte.
Další věcí, ne zrovna příjemnou, je podivné zkoumání a prohlížení částí těla, se kterými vaše nemoc nemá zdánlivě vůbec nic společného. Oblíbeným vrcholem „prasáckých“ doktůrků je přímo osahávání maskované pod rouškou odborného vyšetření.
Jenže i lékaři se může stát, že jej pacient dostane do rozpaků. Třeba když se sám svlíkne a nemusí, když dojde namísto vyšetřování k cílenému svádění nebo… Co všechno by asi mohli vyprávět lékaři gynekologové!
Kolikrát si připadáte opravdu hrozně nemocní a doktor se na vás dívá okem odhalujícím jasného hypochondra? Svlíknete se a najednou zjistíte, že nemáte zrovna v pořádku spodní prádlo, protože jste s prohlídkou v negližé prostě nepočítali nebo jste měli ráno takový spěch, že jeho následky odhalíte až ordinaci při svlékání? Musíte zaplatit nějaký poplatek a nejednou zjistíte, že v peněžence máte málo nebo ani korunu?
Prostě chtě nechtě si přiznejme, že ordinace a doktoři jsou zdrojem neuvěřitelných příhod a historek. Doufáme, že naše nové SOUTĚŽNÍ AUDITORIUM se jimi bude jen hemžit – přispějte i vy svými trapásky, můžete vyhrát soutěž o nejveselejší trapas z ordinace.
Reklama