Napsalo se tu už mnoho o těhotných ženách, o jejich pocitech a prožitcích, ale co muži? Jak prožívají těhotenství svých žen? Co jim přináší a co jim bere?
Martin, 36 let, 2 děti: Když jsem se ženil, nemusel jsem, vzal jsem si veselou, přívětivou a milou dívku s pronikavým smyslem pro humor. Když otěhotněla, její postoje k životu, a hlavně ke mně se radikálně změnily. Okamžikem, kdy se to dozvěděla, stala se zní nerudná hysterická osoba, která přestala rozumět vší srandě. Nejenže odmítala podílet se na domácích pracích, ale přestala se mnou i spát, což jí vydrželo celých devět měsíců. Prý jí všechno smrdí, počínaje jídlem a konče mnou, tak to nejde. Snažil jsem se, seč jsem byl, abych byl tolerantní a trpělivý, ale často mi fakt tekly nervy. Bylo to období, kdy jsme se nejvíc hádali, nakonec jsem raději volil pobyt mimo domov. Sice se pak na mou hlavu sesypaly hrozné výčitky, ale raději jsem vydržel výčitky než společné večery. Po porodu se moje žena jako mávnutím kouzelného proutku proměnila zase v onu milou tolerantní osobu. Pak jsme to zkusili ještě jednou, celý kolotoč se opakoval. Přestože mám děti rád a ještě jedno bych si přál, další těhotenství své ženy bych už nezvládl.
Roman, 28 let, dvojčata: Oženil jsem se poměrně brzo, ale do dětí se mi moc nechtělo, protože jsem je chápal jako omezení vlastní svobody a jako velkou potíž. Moje žena si dítě přála, a tak jsem se nechal přemluvit, že už je ten vhodný čas. Otěhotněla, byla šťastná a já byl s ní, ale jaký byl můj šok, když se v poradně na ultrazvuku ukázalo, že budeme mít dvojčata! Takže všechno, čeho jsem se bál, tady bude hned dvakrát. Jak je budeme vychovávat, kdo nám je bude hlídat, jak je uživíme? Byl jsem otřesený a naštvaný, svojí ženě jsem to dával jak se říká sežrat. Přestože měla v těhotenství dost velké potíže, byla statečná, všechno snášela klidně a s úsměvem. Dneska je našim holčičkám rok a půl, mají mě omotaného kolem prstů a já se svojí ženě ze tehdejší chování veřejně omlouvám.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s těhotenstvím svých partnerek? Nebo naopak jak prožívají, milé těhulky, vaše těhotenství nastávající otcové? Napište nám o tom!