Mýty o tom, že hydratační přípravky mohou v zimě poškodit pleť, jsou již dávno přežité… Pravdou je, že hydratačním krémem si ani v zimě ublížit nemůžeme a obava z možného poškození pleti proto není na místě.
Jak funguje hydratační krém? Hydratační krém vytváří na pleti ochranný film, který udržuje vodu, a tím zamezuje rychlému odpařování vody z pleti. Je mylné se domnívat, že voda obsažená v krému v nízkých teplotách na pleti zamrzne a tím poškodí pleť.
Když pleti chybí vlhkost... Podobně jako v létě, je potřeba i v zimě udržovat v pleti dostatek vlhkosti. V zimním období je pleť obličeje vystavena větru, mrazu, smogu. Horší než chlad jsou však velké výkyvy teplot při přechodu ze studeného vnějšího prostředí do teplé místnosti. Za takových podmínek ztrácí pleť více vlastních ochranných látek, než je sama schopna vyprodukovat. Následkem toho může být její napětí, zčervenání, pálení či dokonce olupování.
Mastná a smíšená pleť v zimě Ženy s mastnou a smíšenou pletí mohou při ošetření pleti postupovat obdobně jako v ostatních ročních obdobích. Zpravidla jde o ženy mladšího věku, jejichž pleť je produktivnější a nepotřebuje těžké regenerační přípravky. V tomto případě postačí na obličej ošetřený hydratačním krémem nanést make-up a nakonec pleť lehce přepudrovat. Dokonalou celodenní ochranu poskytne pleti Pond’s 20hodinový hydratační krém. Jde o lehký krém pro denní i noční péči, který obsahuje vitamíny A a E, vlhkostní komplex a zároveň mikročástečky, které pomalu uvolňují vláhu do pleti až po dobu 20 hodin či do chvíle, než je pleť znovu čištěna.
Ochrana pro suchou a zralou pleť Ženám se sušší nebo zralou pokožkou v zimě potřebnou ochranu a zároveň hydratující účinek zajistí pouze mastnější krémy. Z řady Pond´s je to například Pond’s Výživný krém. Tento unikátně sestavený vitamínový přípravek působí i v hlubších vrstvách pokožky a dokáže i v zimním zátěžovém období udržet obličej zdravý a svěží. Důležitou noční regeneraci pleti poskytne Pond’s Noční multiaktivní noční krém s výtažkem aloe vera, zvláčňujícím avokádovým olejem a vitamínem A. V případě teplot pod nulou lze tento krém použít i během dne, lesknoucí se pleť pak stačí přepudrovat.