Žijeme ve třetím tisíciletí. Už o tom není pochyb! To, co by ještě počátkem minulého století napadalo leda nějakého šíleného vizionáře, je dnes již samozřejmostí. Superrychlá auta, nadzvuková letadla, počítače, přenos obrazu a zvuku pomocí družic, mobilní telefony… všechno je doslova zastaralou nudou proti nejmodernějšímu výkřiku technologie. Proti vibrátoru se zabudovaným mobilním telefonem!
Jak informovala agentura WD, tento výrobek byl vyvinut v Japonsku. Kde také jinde, než v zemi s nejmenší průměrnou četností pohlavních styků za rok? Nejen touha být opět první ve vývoji technologií, ale zřejmě i obyčejná praktická potřeba, hnala tamější vynálezce k tomu, aby sestrojili multifunkční přístroj zvaný vibrafon. „Jeho použití je zcela jednoduché a podle našich testů zvládne obsluhu i průměrně vzdělaná žena, která umí používat myčku nádobí nebo pračku,“ říká ing. Jakasi Takasi, který se podílel na vývoji prototypu vibrafonu.
Základem výrobku je na první pohled běžný vibrátor, který je ovšem vyroben z velice odolného materiálu (údajně používaného i v kosmickém průmyslu) a do kterého je zabudována mechanika určená pro mobilní komunikaci. „Výhodou vibrafonu je, že za jedny peníze získáte dva skutečně užitečné domácí pomocníky, bez kterých si moderní žena dnes už nedovede představit svůj život,“ uvedl ing. Takasi. „Zákaznice se mohou rozhodnout, zda budou vibrační vyzvánění obsluhovat samy (prostřednictvím pevné linky), či zda požádají o asistenci svého partnera, který tak dokáže uspokojit svou ženu i z kanceláře, takže může v klidu pracovat svých dvanáct hodin denně a doma jej pak nečekají žádné vyčítavé pohledy nebo řeči.“ Vibrafon samozřejmě umožňuje i klasické telefonování, jeho tvar je ergonomicky uzpůsoben, aby padl ženě do ruky, a klávesnice i displej jsou skryty za decentními „dvířky“ z průhledné folie.
Zároveň s nespornými přednostmi produktu se však ozývají i kritické hlasy upozorňující na riziko, že dovolat se majitelkám vibrafonu může být poněkud nesnadné, neboť lze předpokládat, že většinu dne bude volané číslo obsazeno. Kdo si ale mne ruce v očekávání tučných zisků už teď, to jsou provozovatelé telefonních sítí. Údajně si nechaly vypracovat prognózy, dle kterých díky vibrafonu stoupnou jejich zisky o celých 45%!
Reklama