Zima už je nám trochu dlouhá a my se začínáme těšit na jaro. Navíc na nás z výloh obchodů pokřikují slevy, a tak se vybaveny peněženkami a platebními či kreditními kartami vydáváme na shopping. Ale pozor, může se vám dost lehko stát, že v poblouznění smyslů nakoupíte něco, nad čím doma jen sprásknete ruce. Proto si dříve, než vyrazíte doplňovat svůj šatník, pozorně přečtěte naše nákupní rady:

Vezměte si s sebou sestru nebo dobrou kamarádku – jednak vám bude při nakupování veseleji a cestu od regálu k regálu můžete proklábosit, ale především vám dotyčná osoba upřímně řekne, jestli vám zvolený kus oděvu opravdu sedí a sluší. V žádném případě nevpadněte do spárů prodavačky, která si stoupne k vaší zkušební kabince a začne halekat: „No, mladá pani, to vám sedne jako ulitý! To tady čekalo zrovna na nás!“ Obvykle je to jasná známka toho, že vám někde lezou faldy, kolenatá kolena nebo vám oděv jinak nesedí. Buďte silná osobnost a nenechte si vnutit to, co nechcete a v čem se necítíte dobře.
Nekupujte výstřednosti jen kvůli tomu, že jsou o 90% zlevněné - někdy se stane, že obchodníci usoudí, že zboží, které se jim povaluje v krámě, je natolik děsné, že je nikdo nekoupí, pokud hodně nesleví. Tak vyhodí do výlohy ceduli SLEVA 90% a čekají, jaká rybka se chytí. Nebuďte to vy. Nenechte se ukecat, že nutně potřebujete oranžovostříbřitý overal se zipem vzadu jen proto, že už nestojí 10 000 ale jen tisícovku. Stejně to jen strčíte do skříně a nikdy už to na sebe nevezmete.
Nepřekračujte plán - pokud si stanovíte, že při výhodných nákupech utratíte jen maximálně dva tisíce, nenechte se unést zápalem boje a nevyčerpejte celé své konto. To platí zvláště v případě, že platíte kartou. Mohla byste totiž najednou zjistit, že sice máte teď super garderóbu na jaro, ale příštích patnáct dní se budete muset stravovat v Naději nebo u maminky. Nic se nemá přehánět a i ten nejvýhodnější nákup ztratí na atraktivitě, pokud vám vytáhne z kapsy celou výplatu.
Nepodceňujte second handy - sice tam není taková kultura prodeje jako v butiku, ale zase při troše štěstí a trpělivosti odhalíte hotové poklady, o kterých si můžete být jista, že v nich zítra na ulici nepotkáte dalších deset žen. A navíc jsou zde ceny skutečně bezkonkurenční.
Tak hurá na shopping!!! Jaro se blíží!