Plesy a všeliké candrbály jsou moc pěknou příležitostí k tomu, aby se ženská jako vy trochu pobavila, odreagovala, společensky vyvenčila a poveselila s přáteli. Jenže je tu zase ta příšerná a neodbytná otázka: Co na sebe? Málokterá z nás může zcela upřímně prohlásit, že má doma ve skříni úžasné, sexy, slušivé, moderní, prostě dokonalé plesové šaty. Každopádně - ať už to letos vyřešíte koupí, půjčkou z půjčovny či od kamarádky, nebo svépomocí za asistence šicího stroje, měla byste vědět, v čem se plesá ve světě.
Začátek roku je obdobím, kdy módní návrháři brousí zbraně a na molech v Paříži, Miláně a dalších městech předvádějí, co se bude nosit letos na jaře a v létě, případně na podzim a v zimě. Zkuste se tak trochu inspirovat čerstvým módním závanem ze zahraničí. I když tyhle večerní róby jsou určeny pro příští sezóny, proč se nenechat poučit, co je in?
Hlavní zásadou večerní módy je styl a la chytrá horákyně. Ano – ona oblečená a zároveň nahatá paní jakoby byla múzou, která líbala na čelo všechny přední návrháře od Yves Sain Laurenta, přes Donnu Caran až po Rifata Ozbeka. Večerní toalety jsou z látek více či méně průsvitných nebo transparentních, složené z rafinovaných dílů a musí odhalovat všechno, co se dá. Hodně sluchu popřávají módní tvůrci také staronovým materiálům jako je krajka a hedvábí. A protože na plese se určitě chcete blýsknout, neměla by vaše róba postrádat něco lesklého – lurex, kamínky, flitry, co vás napadne. Velmi sexy jsou šaty na ramínka, případně zcela bez ramínek. Ale pokud máte pocit, že vy si to nemůžete dovolit – hoďte si přes ramena nějaký průhledný hacafrak nebo boa. Co se týká barev, stále se drží černá, k ní se přidává odvážná bílá, ale také poněkud výstřední růžová (hlavně pink) a žlutá. Tip pro odvážné - v kurzu je opět zlatá!
Tak, šaty bychom tedy měly. Teď už sehnat jenom nějakého pohledného a milého tanečníka a jde se trsat…