Kdo by si nepřál věčné mládí. Nádhernou jemnou pleť bez jediné vrásky? Čas se bohužel nedá zastavit, ale přece jen se dá něco dělat. Teď v zimě je naše pleť vystavena obzvlášť dramatickým podmínkám, takže se nechte inspirovat kosmetickými tipy od profesionálů:
1. Používejte zásadně kvalitní opalovací krémy a emulze - právě teď v zimních měsících si často ani neuvědomujeme, jak silnému slunečnímu záření svoji pleť vystavujeme. Zvláště pokud se chystáte na hory do Alp, nesmí ve vašem necesséru chybět opalovací prostředek s minimálním ochranným faktorem 15. Nevycházejte z hotelu nenamazaná (krémem, nikoli alkoholem…) a ochrannou vrstvu během dne obnovujte.
2. Chraňte si citlivé partie kolem očí - i v zimě a na horách noste pořádně veliké sluneční brýle a čepice s kšiltem. Nejen, že tak budete honit parádu, ale ještě si uchráníte jemnou pokožku před ostrým slunečním zářením a dalšími vlivy prostředí.
3. Spěte na zádech! - budete se divit, ale je to pravda, kterou mnoho žen podceňuje. Jestliže strávíte třetinu svého života s tváří přitisknutou na zmačkaný polštář, nemůžete se divit, že i vaše tvář je pak celá taková pomuchlaná. Pokud opravdu nedovedete spát na zádech, pořiďte si alespoň co nejjemnější saténový polštářek – je to menší zlo oproti lněnému, bavlněnému nebo dokonce krepovému.
4. Hledejte pomoc v přírodě - jojobový olej, aloe vera nebo panenský olivový olej z Řecka či z Itálie, to jsou přírodní prostředky, jejich příznivé účinky na ženskou pleť jsou známy již po staletí. Nezapomeňte ani na opomíjené leč kritické partie, jako je krk a dekolt. Jestli jste citlivá na olej, pak zkuste babičkovský recept: pleťovou masku z jogurtu. Je levná, snadná a účinná. Stačí jen nanést bílý jogurt na všechna potřebná místa a po dvaceti až třiceti minutách opláchnout.
5. Masírujte - součástí vaší denní péče o pleť by měla být jemná masáž a poklepávání konečky prstů po dobu jedné minuty, zlepší se tak prokrvení a pleť se osvěží.
6. Pijte čistou vodu - stará známá pravda, která platí i v zimních měsících. Vypijte denně aspoň osm sklenic čisté vody. Pleť je třeba zvláčňovat nejen zvenku, ale i zevnitř.
7. Krmte svoji pleť - možná se vám to zdá divné, ale vaše pleť potřebuje zdravou výživu stejně jako všechny další vaše orgány (konečně je tím největším z nich!). Takže si dopřávejte čerstvé ovoce a zeleninu, které vaší pleti dodají potřebné vitamíny (A, B komplex, C a E) a minerální látky.
8. Usmívejte se - opravdu: Usmívejte se a mějte se ráda! Když si budete každé ráno říkat, že jste mladá, krásná, žádoucí, sexy, úžasná, chytrá, prostě skvělá, tak taková opravdu budete i v očích všech, kdo se s vámi setkají.