Mrzne až praští a vy nevíte, do čeho zahalit zkřehlé tělo, aby vám bylo teploučko? Vlněný kabát vám přijde moc usedlý, silonová bunda zase příliš sportovní, prostě nemáte co na sebe? Aha, vy ještě nemáte kabát a la Michelin!
Ano, správně, ten rourovitý kus oděvu s buřtózně příčným prošíváním, ve kterém i ta nejhubenější Twiggy vypadá v lepším případě jako klobása. Ať je ale výsledný efekt jakýkoliv, prošívaný kabátek je prostě dneska hitem číslo jedna. Kdo ho nemá, nejde s dobou. Nejčastěji bývá černý a dlouhý až na paty, méně odvážné dámy se spokojí s kratší bundičkovitou variantou. Hodí se na vycházky i do práce, na nákupy i na rande. Prostě je IN.
Pokud vám bylo před Vánoci líto peněz za model, ve kterém ani při nejlepší vůli prostě nemůžete připažit, zajděte se teď podívat po obchodech. Novoroční slevy se mu určitě nevyhnuly a vy budete supermoderní a ještě ušetříte.
Jen jedno mi pořád vrtá hlavou: Kdo mohl takový šílený oděv vymyslet? Mám podezření, že to musela být nějaká hrozně baculatá módní návrhářka, která se tak rozhodla pomstít všem štíhlým dívkám s dokonalými tvary. Je fakt, že záměr se jí očividně vyvedl, protože v kabátku značka „Michelin“ vypadá jako koule skutečně úplně každá žena…