Ještě před deseti lety jsme se vždycky na večírkách nejvíc nachechtali, když jsme si vyprávěli, co jsme nosili, když jsme byli malí. Lámali jsme se smíchy v pase při vzpomínce, že se konaly soutěže o nejširší zvonáče, popadali jsme se za břicha, když jsme si vybavili, že límce našich vypasovaných košil se nám v ostrých špičkách zařezávaly až do podpaží, bránice nám pukaly při vyprávění o tom, jak nám maminky nastavovaly krátké kalhoty kontrastními látkami a vkládaly do nich barevné klíny. S nostalgií jsme brečeli smíchem nad modely našich matek – krešlakovými sáčky a károvanými sukněmi v úchylné délce pod kolena. Řehtali jsme se pleteným kalhotám s copany, jejichž zvony se v období vlhka a sněhu natáhly do abnormálních rozměrů. Bavilo nás líčit si navzájem, jak pastelové, jak vyšívané a jak štípavé jsme měli svetříky „na tělo“ a jak jsme toužili mít taky úžasné boty na „briketách“. Snad ze všeho nejvíc jsme se smáli, když jsme vzpomínali na mor našich dětských let – džíny značky Prekon, což byla jen veleubohá náhražka skutečných džín, které nevlastnil téměř nikdo.
Uplynulo několik málo let a všechno je tu zpátky. Kdo se odváží vyrazit v široké košili s malým límcem, je beznadějně out, kdo má zúžené kalhoty, aby snad raději ani nevycházel. V decentní černé jste za bezfantazijní šedou myš a sukni o délce, která z vašich tlustých, krátkých nožek dělá částečně přijatelné nohy, tu okamžitě odložte. Jestli chcete být opravdu, ale opravdu IN, pořiďte si „prekonky“. Tedy ony už se tak dávno nejmenují, mají slovutnější jména a jejich ceny nejsou zanedbatelné, ale jsou to ony – veletuhé, tmavě modré, ztopořené džíny, přesně takové, jak si je z dětství pamatujeme. A jestli vám náhodou budou trochu krátké, nevadí, mamka vám je nastaví kašmírem. Hmm, zdá se mi jen, jako by tomu modelu ještě něco scházelo… Jasně! Papírová bunda! Myslíte, že i ona se k nám vrátí?
Jak vidíte dnešní módu vy? Dokážete překonat vzpomínky z dětství a nosíte „prekonky“, nebo byste do zvonáčů a špičatých límců nešli? Napište nám.
Reklama