Připravujete se na jedinečnou oslavu nového tisíciletí? Tak to určitě bude stát za to, abyste to pěkně zapili! Jenže to ráno! Bolehlav, tupá bolet, prokouřené plíce, motolice, mimózní stav, píchání ve spánku a představa tisíce permoníků s kladívky ve vaší hlavě. No jo, pravá kocovina. Jenže co by to bylo za oslavu, která je ta vyjímečná bez pořádné kocoviny? Jen si na to vzpomeňte, když přichází alkoholová únava, dáme si kafe a pijeme dál. A to by byl div divoucí, aby to ráno nebylo kalné.
Jak to přežít? Jak se ubránit pocitům že to ráno nepřežijete? Máme pro vás několik rad jak „vstát z mrtvých“:
Pokud možno už při konzumaci alkoholu nemíchejte co se dá. Raději se držte jednoho druhu. Takové zapíjení becherovky pivem a vínem je jasná cesta ke klozetové míse nebo přinejlepším pod stůl. A ne k ulehnutí ke spánku ale k šavlovému tanci.
Vytipujte si nějakého spolehlivého přítele, který se o vás, když bude nejhůř postará. Je to pomoc k nezaplacení. Možná by vám také někdo mohl říkat, že už máte dost, ať už nepijete, ale takové rady spíš vyburcují k dalšímu pití.
Pokud se už dostanete domů do své postele, snažte se spát co nejdéle. Pokud musíte vstát dřív, raději se na sebe hned nedívejte do zrcadla. Šok by vám asi v kocovině neprospěl. Možná je ještě večer zakryjte, abyste se ráno nelekli.
Ještě než půjdete do postele, postavte si k posteli láhev s minerálkou. Noční opilecké žízně vás určitě probudí. Sice ráno nebude studená, ale zase se nebudete muset plížit k ledničce. Ještě by se vám po cestě mohlo udělat špatně. Pro tyhle případy, pokud se vás to týká, přidejte k posteli ještě kyblík. Hodně pijte! Alkoholem zdecimovaný organismus potřebuje vodu.
Máte v lékárničce šumivé, zázračné tabletky na kocovinu? Sem s nimi! Když je pěkně vypijete a ještě si chvíli dáchnete, bude vám dobře.
Zařiďte, aby na vás nikdo hlasitě nemluvil. Děti raději odvezte k babičce, protože jejich ranní aktivitu byste nemuseli přežít.
Dejte si horkou polévku, nejlépe česnečku. Možná vám česnek bude cítit z úst, ale zase má blahodárný účinek.