Ne, nejsou to dárečky, které naleznete pod stromečkem, ale dárečky, které zakřičí „Jsem tady“ na celé kolo až v září po prázdninách. Všemu ale předcházejí Vánoce, které jsou nejen svátky klidu, pohody a štěstí, ale také lásky! A o tu jde především. Vánoce a jejich domácí příprava v podobě úklidu, pečení, vaření, smažení, shánění dárků, stresů jak to všechno stihnout, balení dárků a konečném vydechnutí pod rozsvíceným stromečkem vám totiž nedají čas myslet na své běžné problémy a pokud plánujete početí, tak vám nedovolí ani myšlenku na to, jestli se to povedlo nebo ne. Když všechno to šílení zvládnete, tak si pak plnými doušky chcete vychutnat onu romantiku a vánoční rozněžnělost a děláte daleko častěji věci, na které běžně nezbývá tolik času – například se milujete se svým partnerem. Tklivá atmosféra Vánoc se kupodivu nedotýká jen žen, ale často i mužů.
Už dopředu se těšíte na to, jak prožijete Vánoce se svými blízkými a těmi úplně nejbližšími. Někdy samou nedočkavostí si už při hnětení těsta uhnětete ke své radosti i něco mnohem lepšího. Psychologové ne nadarmo označují čas dovolených a prázdnin spolu s Vánocemi jako ráj pro plození. Uvolníte se, odpočíváte, užíváte si… „Letní“ dětičky pak zažívají invazi na jaře a ty „vánoční“ hned po prázdninách.
Ptaly jsme se na pravdivost této teorie gynekologa MUDr. Vladimíra Folaufa, se kterým spolupracujeme, jestli je to v praxi tak a on říkal, že si to nemyslí, ale pak se zarazil a přiznal, že se sám také narodil v září.
Takže, pokud si přejete miminko, které nenajdete pod stromečkem letos na Štědrý den, udělejte vše pro to, aby září byl váš vysněný měsíc.