Teď, kdy už do Štědrého dne zbývá opravdu jen necelých čtrnáct dní, většina z nás myslí na své nejbližší. Na to, co jim nadělíme pod stromeček, že se s nimi o Vánocích uvidíme v rodinném kruhu, jak budou probíhat oslavy. Jenže nezapomínáte při tom všem shonu myslet na sebe?
Odborníci se shodují na tom, že předvánoční období je pro náš organismus jedním z nejvypjatějších a psychicky nejnáročnějších. V práci se snažíme dohnat resty nastřádané za celý rok a doma se honíme, aby měly děti co nejkrásnějšího „Ježíška“. Tohle všechno dohromady je příčinou obrovského stresu, který má nakonec mimo jiné za následek oslabení obranyschopnosti organismu. Pak už stačí potakt nějakého toho bacila nebo vira a chřipka, případně jiné onemocnění, je tu. A to právě v tu nejnevhodnější dobu. Místo příjemných vánočních procházek a návštěv vás čeká protivné ležení v posteli s kašlem, rýmou a teplotou. Strašná představa!
Neriskujte a myslete na své zdraví raději už hned teď. Teplé neprosincové počasí množení infekcí také pomáhá, proto je třeba bojovat dřív, než nemoc udeří. Začněte u toho, že omezíte stres a vánoční dostihy. Nikdo přece neřekl, že musíte mít domácnost vygruntovanou od sklepa až po půdu. Létání po obchodech a horečnaté střádání dárků také nic neřeší. Vánoce jsou přece krásné proto, že se vidíte s milými lidmi v nádherné atmosféře, a tu vám hromady dárků nezaručí. Zmírněte tempo, kupte si cédéčko s koledami, zapalte si svíčku, provoňte byt františkem a rozjímejte, relaxujte, odpočívejte… Uvidíte, jak vaše tělo i mysl pookřeje. Dalším krokem ke zdravě prožitým Vánocům by měl být dostatečný přísun vitaminů a minerálů. Mikuláš vám určitě nadělil nějaké ty pomeranče, banány, jablka a mandarinky. Tak si jich denně pár dopřejte. A pokud chcete mít jistotu, že vaše tělo dostane, co mu patří, dejte si každý den CALIBRUM. Tento kalibrovaný komplex vitaminů a minerálů obsahuje všechny důležité prvky a vitaminy v optimálním množství a chrání preventivně vaše tělo před infekcí, pomáhá odstraňovat únavu a pocity nevyrovnanosti. Obsahuje 13 důležitých vitaminů (+ biotin) a 14 minerálů - z vitaminů jsou v CALIBRU zastoupeny C, E, PP, B1, B2, B6, B12, A, K1, D3, kyselina listová a pantothenová, beta-karoten a biotin. Kromě toho jsou jeho součástí minerální látky jako vápník, fosfor, hořčík, draslík, chlór, železo, zinek, mangan, měď, jód, selén, molybden, chróm a křemík. (Správné dávkování a další informace si přečtěte v příbalovém letáku.)