Oči jsou jednou z částí ženského těla, kterým muži zcela bezděčně věnují první zkoumavé pohledy. A ať už hodláte stydlivě klopit zraky nebo svůdně pomrkávat, mějte na paměti, že i řasy potřebují trochu pomoci k tomu, aby byly skutečně sexy. Všechny oči mohou být krásné. Tak do zbraně!
Vaší zbraní tentokrát bude řasenka. Tento nenápadný nástroj je dnes už víceméně povinnou výbavou každé dívky a ženy, které chce vypadat dobře. Jak si vybrat řasenku?
Nejčastějším požadavkem, který ženy na řasenku mají, je optické prodloužení řas, jejich zahuštění a zvětšení objemu. Velmi působivým efektem, který dodá vašemu pohledu punc neodolatelnosti, je „natočení“ řas. Například řasenka Curly od Rimmel řasy zároveň prodlouží, zhustí a natočí, protože je vybavena speciálním tvarujícím kartáčkem natočí vlasy. Díky obsahu panthenolu ještě vaše řasy zvlhčí a ošetří. Prodlužující a zhušťující efekt má také řasenka Swing & Volume od Margaret Astor s prohnutým kartáčkem, který řasy tvaruje. Stačí je pouze jeho pomocí prohnout, na chvíli podržet a zafixovat. Pro jedinečný pohled a větší objem řas je určena jedna z nejoblíbenějších řasenek Margaret Astro Magic Style. Jejím vrstvením dodáte svým očím nepřehlédnutelně výraznější pohled. S objemem si pohrává také nová řasenka od Rimmel nazvaná Exaggerate, která řasy zvětšuje, zdůrazňuje a maximalizuje. Díky unikátní kombinaci složení barviva a kónicky tvarovanému kartáčku se můžete spolehnout na to, že už dvě vrstvy třikrát znásobí objem vašich řas! Přitom se řasy neslepují, barva se nedrolí a nedělá šmouhy. Řasy jsou lesklé a zářivé. Stálicí na řasenkovém nebi je Extra Super Lash Mascara (Rimmel), prodlužující krémová řasenka se speciálním kartáčkem, která se lehce nanáší, neslepuje řasy a dodává pohledu šarm. Když si jdete zaplavat nebo se chystáte na dojemný film do kina, určitě oceníte vlastnosti voděodolných řasenek (např. Absolute Volume Waterproof od Margaret Astor nebo Curly mascara 100% Waterproof Macara od Rimmel). Kvalitní značkové řasenky prošly náročným oftalmologickým testováním a jsou vhodné i pro ženy s citlivějšíma očima nebo pro nositelky kontaktních čoček.
Krásný pohled ale neznamená ráno několik tahů štětečkem a šmytec! Dokonalá krása také vyžaduje dokonalou péči. Základní zásadou je večerní odlíčení speciální oční odličovací bází. Nikdy nespěte nalíčená, i kdybyste chtěla být večer v ložnici za krásnou. Ráno byste stejně byla obličej samá šmouha a hlavně - oči si chtějí v noci také odpočinout. Na normální řasenku stačí přípravek bez oleje, s voděodolnou řasenkou si poradí odličovač s přídavkem oleje. Na noc je vhodné použít ošetřující a vyživující balzám, který je ale klidně možné aplikovat i pro denní nenápadné líčení nebo úpravu tvaru obočí.