Častým problémem žen, které porodily, jsou nežádoucí kilogramy, jež zůstávají i po porodu. Změny váhy a mnohdy i celkové tělesné konstituce jsou výsledkem hormonální bouře, která proběhne v těle v období těhotenství, porodu a kojení. Znám ženy, které bývaly baculkami a po porodu se z nich staly „šťabajzny“, nebo dokonce vyzáblinky, ale znám bohužel daleko více žen, které se změnily naopak. Z mých bývalých krásných a štíhlých kamarádek jsou mnohdy baculaté maminy, které už vzdaly neúspěšný boj s váhou.
K mému dnešnímu příspěvku mě vlastně přivedla návštěva kadeřnictví, kde byla neuvěřitelná paní kadeřnice – byla hodně silná, byla mladá, byla krásná, byla ohromná a exotická a originální, vypadala jako operní pěvkyně Monserrat Cabalé. Během doby, než mi ošmikala vlasy, jsme spolu daly řeč a ona mi vyprávěla, jak kdysi bývala křehoučkopu blondýnkou a po dětech hrozně přibrala a musela změnit dokonale styl, protože vypadala najednou jako ohromná bledá koule.
Nakonec jsem se jí zeptala, jak to dělá, že i když má nepopiratelnou nadváhu, je přesto krásná a úžasná a sexy, a ona mi poradila pár triků: 1. Nesmíte se svým vzhledem trápit, snažte se být v pohodě a sžít se svou vizáží. Jestli se vám nedaří hubnout, nemusíte být k tomu ještě nepříjemnou, nenaladěnou protivkou. 2. Snažte se působit, že jste v pohodě, a věřte, že se tak budete po čase i cítit. 3. Uvědomte si, že i velmi silné ženy mohou být charismatickými a šaramantními osobnostmi – vzpoměňte si na Halinu Pavlovskou, neznám muže, který by z ní nebyl úplně paf! Stačí odhodit komplexy a jít do toho. 4. To, že jste baculka, neznamená, že budete neupravená a ošuntělá chudinka, naopak, udělejte ze sebe tu nejkrásnější boubelku na světě. Naličte se a učešte a kupte si něco pořádného na sebe.
Jestli máte pocit, že se nám to snadno řekne, ale realizace je problém, nechte si poradit od odborníků, pokud jste na začátku cesty a nejde vám to po psychické stránce, poraďte se s psychologem, když jste už překonala psychické zábrany a jde jen o to, jak se upravit a co na sebe, rozhodně nelitujte peněz za vizážistické služby – vy za to totiž stojíte!