Je to zvláštní, ale ženy bývají obvykle tím z dvojice, kdo rozpřede debatu, na jejímž konci se více či méně hlasitě mluví o rozchodu, případně rozvodu. A to všechno jenom proto, že pokládají svému partnerovi hloupé otázky a ještě k tomu na ně chtějí slyšet pravdivou odpověď. Někdy je dobré nepátrat po pravdě. Zvláště, pokud máte nutkání zeptat se ho:
1. Na co myslíš?
2. Miluješ mne?
3. Jsem tlustá?
4. Myslíš, že je hezčí než já?

Otázku „Na co myslíš?“ zodpoví moudrý muž takto: „Právě jsem, miláčku, myslel na to, jak jsem šťastný, že mám tak krásnou, milou, hodnou a úžasnou ženu, jako jsi ty!“ Přitom však pravděpodobně zrovna v tu chvíli myslel:
a) na fotbal
b) na večeři
c) na novou kolegyni
d) na to, že jste ztloustla

Pokud se zeptáte „Miluješ mne?“, od inteligentního chlapa se dočkáte této odpovědi: „Ano.“ Pokud má pocit, že si musí něco žehlit, řekne: „Ano, velmi, miláčku.“ Přesto si buďte jista, že podle pravdy by odpověděl:
a) Myslím, že jo.
b) Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem „milovat“.
c) A záleží na tom?
d) Kdo? Já?

Stojíte zoufalá před zrcadlem a ptáte se„Jsem tlustá?“ „Ale jistěže ne, zlato!“ prohlásí okamžitě a procítěně nejchytřejší z nejchytřejších. Ale mnohem spíš se mu dere na jazyk některá z těchto vět:
a) Neřekl bych, že jsi tlustá. Ale ani nejsi zrovna hubená.
b) Ve srovnání s kým?
c) Mám rád, když je za co vzít!
d) Už jsem viděl tlustější.

„Myslíš si, že je hezčí než já?“ Ani tak nesejde na tom, jestli tahle vaše otázka souvisí s jeho bývalou, s ženou, co právě prošla kolem (a za kterou se mlsně otočil), nebo s herečkou, která hraje hlavní roli ve filmu, který spolu právě sledujete. Každopádně pan chytrý odpoví: „Ne, ty jsi mnohem krásnější!“ Jenže by třeba raději řekl něco jiného. Například:
a) Není hezčí, ale je jinak hezká.
b) Nevím, jak by se to dalo změřit.
c) Ano, ale ty jsi větší osobnost.
d) Jenom pokud jde o to, že je mladší a hubenější.