Je to nádherný úděl stát se matkou a trávit s děťátkem první měsíce a roky jeho života. Ale je to taky velká zabíračka pro vaši duševní kondici. Každá z nás toto období prožívá jinak, ale pravděpodobně se všechny shodneme na tom, že jen v málokterém úseku našeho života měly mozkové závity takové leháro. Když tedy po roce dvou na mateřské zjistíte, že v situaci, kdy vám v samoobsluze upadne kabelka, řeknete: „Bác!“, a svému manželovi nabízíte k večeři „papání“ a pak si jdete „hajnout“, je nejvyšší čas něco s tím dělat. Nabízíme vám deset triků, jak na mateřské dovolené totálně nezblbnout.

1. Zaměňte občas společnost podobně „postižených“ kamarádek s kočárky za procházku s „normálními“ lidmi, navštivte kolegy v práci, zajděte na návštěvu ke známým.
2. Střežte se toho, abyste si vytvořila závislost na přitroublých televizních seriálech. Dopřejte si maximálně jeden z nich, a to ještě ne každý den!
3. Čtěte. Miminko přece občas spí. Pokud možno co nejméně bulvárních časopisů, zato co nejvíce hodnotné literatury, nebo aspoň Agátu Christie.
4. Poslouchejte rádio, sledujte denní tisk, snažte se vědět, co se děje u nás i ve světě. I když se vám to někdy možná zdá, na mateřské nežijete v jiném světě.
5. Snažte se dělat něco, na co vám v době, kdy jste chodila do práce, nezbyl čas – sochejte sochy, učte se anglicky nebo přesazujte kytky. Jen nezakrňujte a snažte se něco nového se naučit.
6. Přihlašte se do kurzu jógy nebo na aerobik. Však on tatínek pár hodin navečer s prckem vydrží.
7. Zajděte si občas s kamarádkou nebo s partnerem za kulturou nebo jen tak na kafe. Čistě jen pro ten pocit.
8. Udržujte si pěstěný vzhled, dopřejte si kosmetiku, manikúru nebo solárko. Dodejte si sebevědomí.
9. Jasně, že plínky, dětské konzervičky a nové a nové oblečky na dítě něco stojí, ale přesto si občas kupte něco hezkého a moderního na sebe. Vynahraďte si měsíce, kdy jste vypadala jako chodící buben :-)
10. Čtěte Ženu-in, zachatujte si s jinými maminkami a diskutujte v auditoriích – s náma (snad) nezblbnete :-))))