Možná, že nemáte nohu jako Popelka a číselně se pohybujete nad čtyřicítkou (velikostí boty, ne věkem:)) Možná, že jen při pomyšlení na to, že si zase budete muset koupit nějakou tu obuv, vám naskakuje husí kůže. Není to ale tím, že vás nakupování nebaví, je to tím, že nikdy nemůžete sehnat boty, jaké byste si představovala. Když už se vám nějaké líbí, máte tu drzost otravovat prodavačku s požadavkem na pár ve velikosti 42. Obvykle se vám dostane záporné odpovědi, je to tak? Vypátraly jsme, jak jsou na tom některé pražské obchody.

Vagabond
Obuv spíše pro mladé. Podle dobře informovaného zdroje /prodavačky/ jsme se dozvědely, že čas od času takové obrovské boty dorazí, ale ony dopředu nevědí jaké a kdy. Nikdo je pak prý stejně většinou nechce, takže šéf obchodu se rozhodl nic takového už neobjednávat. Smůla!

Leiser
Kvalitní obuv za tomu odpovídající ceny. Najdete zde 15 párů bot z nichž přibližně 2 páry můžete beze studu vzít na nohu. Prodavájící ale ochotně sdělily, že například v rakouském a německém Leiseru mají boty i větší (44), ale do České republiky se nedováží. Proč taky? Nechť je ale tomuto obchodu k dobru, že umožňuje obuv ve větší velikosti objednat, dodání trvá 3 týdny a nikdo vám samozřejmě nezaručí, že vám padnou.

Baťa
V Baťovi sice seženete boty i ve větších velikostech, ale musíte si na ten moment počíhat. V momentě, kdy se bota větší než 39, objeví v regálu, strhne se o ni boj. Za obchodně velice vychytralé považuji, že boty ve větších velikostech zde objednávají po 2 - 3 párech. Z toho tedy plyne, že nezůstávají na pultech příliš dlouho a vaše šance na úspěšný nákup mizí.

Maxx
Maxx je speciální prodejna v Kodaňské ulici, kde mají výběr přibližně z 15 druhů různé obuvi (jak dámské tak pánské). Pozitivní na této prodejně je to, že máte-li opravdu speciální požadavek na obuv, nebo máte-li tak velkou nohu, že sehnat na ni obutí je opravdu nemožné, můžete si zde nechat ušít boty, jaké se vám zlíbí. Stačí přinést obrázek, návrh a v Maxxu jsou vám je schopni vyrobit přímo na míru. I ceny jsou zde příznivé. Boty na pultě stojí kolem 2000 korun, za boty na zakázku zaplatíte přibližně o 1000 korun více.

Máte zkušenosti s nákupem bot jedenačtyřicítek a větších? Napište nám a podělte se s podobně „postiženými“ o své tipy na obchody, kde se taková obuv dá sehnat.