Mnohým ženám se po mateřské dovolené nepodaří sehnat žádnou práci, kde by mohly přijít v devět, odejít ve dvě a měly volno vždy, když jejich dítky nemohou nebo nechtějí jít do školky. Proto někeré ženy řeší situaci tím, že pracují doma.
Práce doma má četné výhody. Můžete si pracovat, kdy potřebujete, a teoreticky máte spoustu času, abyste se ještě k tomu věnovala domácnosti, když už tam přece jste, tak snad můžete několikrát denně přeluxnout koberce, něco vyžehlit a trochu povytírat – vždyť jste přece doma celý den.
Další nespornou výhodou je to, že se vůbec nemusíte ráno oblékat, neřku-li líčit. V letním období je výhodné donutit k odvádění dětí do školky manžela, neboť v noční košili do školky nemůžete. V zimě pak vezměte tuto službu směle na sebe – dlouhý kabát, kozačky a čapka skryjí bosé nohy, noční dres i pohromantní účes.
Když pak konečně všichni odejdou, nastává konečně čas práce, kdy je zhola zbytečné vypadat jako člověk, tak si prohrábnete vlasy rukou či hřebenem, nasadíte vytahané tepláky, protože v těch se vám přece dobře dělá, svetřík stačí ten s nevypratelnými skvrnkami, protože je v něm teplo na záda, a na nožky teplé fusekle, abyste nenastydla od nohou.
Opravdovou pohromou se stává návštěva poštovní doručovatelky, protože jí otevíráte v tomto úboru ještě v poledne a ona na vás podezíravě hledí, protože vypadáte, že vaše rodina potřebuje akutně návštěvu sociální pracovnice. Občas se také stane, že někdo ze známých jde okolo během svých pracovních pochůzek a vzpomene si, že by volnou půlhodinku mohl trávit na kávě u vás – v případě mužů je to trapné, ale v případě přítelkyň je to stokrát horší, protože jakmile od vás kamarádka odejde, rozezvučí se telefony na všech frontách a během hodiny všechny ostatní přítelkyně vědí, že už jste opravdu skoro na dně, protože vypadáte hrozně a vůbec už na sebe nedbáte.
Postupem času zjistíte, že modely ve vašem šatníku jsou totálně out, a kydž se pokoušíte při řídkých příležitostech nalíčit, nacházíte jen vyschlé make-upy, rozdrolená zdravíčka, zatuchlé parfémy a smrduté zkažené řasenky. Proto vlastně nemůžete ani nikam chodit, protože v porovnání s ostatními vypadáte tak nepoužitelně, že se vám nechce další konfrontace ani riskovat. Ostatně celá odchodová operace spojená s oblékáním a líčením je pro vás už tak problematická, že pokud vám někdo zavolá, abyste s ním večer vyrazila kamsi, zjistíte, že tři hodiny na přípravu nestačí.
Vím, o čem mluvím, pracuju doma už čtvrtý rok – jak jste na tom vy? Máte podobné zkušenosti? Napište nám.