Už je to tak. Dokonalá žena dnes nesmí ponechat nic náhodě, jestliže chce být opravdu skvělá a úspěšná. Stejně pozorně, jako si ty chytřejší z nás vybírají celoživotního partnera, je tedy třeba hledat i důvěrnou kamarádku. Vezmeme-li v úvahu, že více než polovina manželství se rozpadá a muži obecně odcházejí z tohoto světa v mladším věku než ženy, je třeba myslet na to, že přítelkyně vám bude nablízku pravděpodobně o mnoho let déle než manžel.

Jaká má tedy být správná kamarádka?
1. Vzhled – s ohledem na mnohé nepěkné příklady ze života vám klademe na srdce, že by vaše nejlepší přítelkyně měla být ošklivější než vy. A to z mnoha důvodů. Za prvé nebude její luzný zjev zbytečně poutat zraky vašeho manžela či druha, za druhé s ní budete moci večer vyrazit někam za zábavou bez obav, že budete vedle ní vypadat šedivě a nezajímavě. Ideální je, když není blond, má pár kilo nadváhy a trochu ráčkuje. Nepodceňujte tuto radu…
2. Charakter – vaše důvěrná kamarádka by měla být pokud možno trpělivá, obětavá a mlčenlivá osoba, které můžete bez obav svěřit i to nejtajnější tajemství. Bylo by dobré, kdyby byla zrozena v Raku, neboť ženy tohoto znamení dovedou být skutečně nezištně obětavé a ochotné pomoci ve dne v noci. Měla by umět naslouchat, když se trápíte, ale neotravovat vás dennodenně telefonáty a řečmi o svých malicherných starostech.
3. Majetkové zázemí – rozhodně dbejte při výběru přítelkyně na to, aby byla dostatečně finančně zajištěná, neškodí má-li chatu, ateliér, auto nebo dům. V případě, že se ocitnete v tísni, protože své poslední úspory utratíte za italské kozačky, vaše kamarádka bude vždycky tím člověkem, který vás založí a nebude urgovat vrácení dříve, než vám to bude milé. Příležitostně za vás zatáhne útratu v restauraci nebo kavárně, přenechá vám svůj balíček cigaret nebo vám půjčí auto či klíče od bytu nebo chaty (to se taky někdy hodí, ne?).
4. Rodinné poměry – vaše kamarádka by měla být svobodná a bezdětná, protože jenom tak jí můžete kteroukoliv denní či noční hodinu volat a požadovat okamžitou schůzku v kavárně za účelem probrání nějakého závažného problému, který se vyskytl ve vaší rodině nebo ve vašem intimním životě. Je však nutné, aby měla nějaké zkušenosti s dětmi (například s mladšími sourozenci), protože ji budete určitě potřebovat ve chvíli, kdy se rozhodnete s manželem zajít do kina nebo odjet na prodloužený víkend do Říma – jako pečlivou a spolehlivou chůvu pro své děti.
5. Vědomosti a kontakty – kdo jiný než vaše kamarádka by vám měl poradit, když vám dá šéf za úkol zjistit, jaký je hrubý domácí produkt Srí Lanky nebo jaké je nejhlubší jezero na světě. Kdo jiný by měl pomoci vašim dětem pochopit záhadu hyperboly, paraboly a teorie relativity? Kdo jiný zná nejlepší kadeřnici ve městě, nejšikovnějšího automechanika v okolí a nejlevnější čistírnu? A kdo se s vámi o tyto kontakty bez váhání podělí?

Prostě není nad to, když má člověk nejlepší kamarádku….