Po staletí se lidstvo snaží vymyslet elixír mládí, protože stárnout se nikomu nechce a vidina věčného mládí je pro mnoho lidí ještě lákavější, než vidina milionového dědictví. Všechny pokusy vyrobit tento lektvar však až dosud selhávaly. Čas si prostě běží dál a nikoho nešetří. Přesto byly ve Skotsku toto úterý zveřejněny výsledky velmi zajímavého výzkumu. Co jeho autoři zjistili? Pokud se budete pravidelně oddávat kvalitnímu sexu, můžete vypadat až o sedm let mladší!
Vydatné milování pomáhá redukovat množství tukové tkáně a vysílá z mozku endomorfiny, které jsou přirozenými tlumiči bolesti a úzkosti. Alespoň to tvrdí dva pánové - skotský psycholog David Weeks a spisovatel Jamie James, kteří jsou autory knihy „Secrets of the Superyoung“. Své odvážné tvrzení, které i je samotné prý překvapilo, dokládají tím, že provedli rozhovory s 95 obyvateli Skotska, kteří vypadali na svůj věk podezřele mladě. Podle výstupů výzkumu je prý zcela zřejmé, že hlavní příčinou jejich mladistvého vzhledu je SEX. Ten je totiž (spolu s další fyzickou aktivitou) velmi důležitou součástí života lidí, kteří vypadají mladší, než jsou.
Takže přestaňte hledat elixír mládí, zahoďte krémy proti vráskám a šupky hupky pod peřinu! Ale žádné lenošení. Milujte se, co to dá….
Reklama