V létě jsme chytaly bronz a vystavovaly svou pleť sluníčku, kdykoli jen jsme k tomu měly příležitost. Teď je tu podzim a my při pohledu do zrcadla jen němě zíráme na vysušenou pleť a bezmocně počítáme nové vrásky. Můžeme ještě něco zachránit?
Lidská pokožka je ze 70 % tvořena vodou. Asi 12 % z tohoto množství je uloženo v tzv. rohové vrstvě. Tato vrstva je tvořena odumřelými zrohovatělými kožními buňkami a má pro hospodaření s vlhkostí rozhodující význam. My samy můžeme své pleti pomoci tím, že budeme používat hydratující kosmetické přípravky s účinnými zvlhčujícími látkami, jako jsou liposomy, nanosféry, ceramidy a podobně. Pokud jste tak v létě nečinily, začněte používat minerální vody ve spreji, které pomáhají pleti dodat vlhkost zvláště v horkých dnech nebo v suchých klimatizovaných místnostech.
Máme pro vás ještě jeden kosmetický „profi“ trik: Když prší nebo je mlha, neschovávejte se pod střechou, ale jděte se ven procházet. To je starý ale osvědčený recept na krásu. Mikroskopické částice vody se usazují v rohové vrstvě kůže a jemně napomáhají její regeneraci.
Samozřejmostí každé ženy, která chce mít svěží pleť, je také dodržování pitného režimu. Proto nezapomeňte vypít minimálně 1,5 - 2 l vody denně. Na konci léta bychom si měly dopřávat hodně čerstvého ovoce, které nám dodá nejen tekutiny, ale také nezbytné vitamíny a minerály.
Ženy se zralejší nebo suchou pletí se sklony k tvorbě vrásek mohou také využít výhod přírodního přípravku Imedeen vyráběného Dánskou farmaceutickou společností Ferrosan. Ten obsahuje účinnou složku mořského původu nazvanou Biomarine Complex, která pomáhá při regeneraci kolagenových a elastinových vláken ve spodní vrstvě pokožky, zajišťuje tak její hladší a pružnější vzhled a zabraňuje tvorbě vrásek. Při pravidelném používání Imedeenu se viditelné výsledky dostaví již po třech měsících.