Pana Victora Beauty-Taylora, prezidenta MMF (Mezinárodní módní federace) a Krasomily Přepěkné, čelné představitelky SB (Správa Butiků), jsme se v souvislosti s právě probíhajícím zasedáním těchto dvou organizací v hlavním městě naší republiky zeptali na aktuální módní trendy. Zde jsou exkluzivní tipy pro čtenářky magazínu Žena-in.cz:
Barvy - Z barev v těchto dnech v ulicích převládá svěží černá a červená, přičemž obě můžete s úspěchem využít jak pro svrchní oděvy, tak pro prádlo, obuv, ale i vlasy či módní doplňky. Také „letí“ khaki nebo textilie s maskovacím vzorem. Samozřejmě nic nezkazíte ani klasickým jeansovým denimem.
Fazóny – Vše je dovoleno. Od volných bluzonů, přes bundy, tříčtvrteční větrovky, saka, dlouhé kabáty až po bombery. Nosí se spíše kalhoty než sukně, protože jsou pohodlnější a především pro rychlejší přesuny z místa na místo a při delším postávání na volných prostranstvích také praktičtější.
Doplňky – Nezapomínejte na čapky a šátky všeho druhu. Nejmodernější jsou čepice zvané „přepadovky“, které zakrývají celou hlavu a mají jen otvory pro oči a ústa, nebo šátky s nejrůznějšími motivy, jež stačí jen ležérně ovinout přes tvář. Zcela aktuálním a nepostradatelným doplňkem posledních zářijových dnů v Praze jsou transparenty a prapory vlastnoruční výroby, při jejichž tvorbě můžete dát průchod vlastní fantasii.
Obuv – Ideální je obuv kožená a šněrovací, protože nikdy nevíte, jestli nebude pršet, nebo jestli vám někdo v davu nešlápne na nohu. Pokud máte raději něco vzdušnějšího, pak postačí tenisky nebo jiná sportovní obuv.
Účesy – Ti, kdo hodlají obětovat své kráse nějakou tu korunu, určitě nechají kadeřníka trochu řádit a vytvořit kreace z copánků nebo tzv. dread-locks. Méně odvážní by měli jít s dobou alespoň barvou (červená, modrá, zelená, černá) a nebo střihem (ježek, kohout, chochol, kluziště…).