Snad všechny nastávající maminky si s přibývajícími kilogramy stěžují na bolesti zad při chůzi i sezení. Navíc až 96 % z nich uvádí jako nepříjemný pocit tlak a pocit napětí v břiše a pánevní oblasti, 60% z nich zase přiznává vleklé bolesti pánve. Berou to jako daň svému těhotenství a obvykle jsou smířeny s tím, že se prostě nedá nic dělat. Omyl!
Novinkou, která má těhulkám zpříjemnit každodenní život, je těhotenský pás. Provedené zkoušky prokázaly, že u většiny z žen se při nošení speciálního podpůrného pásu bolesti zad v těhotenství zmenšily.
Těhotenský pás znamená pro namáhaná záda nastávajících matek ulehčení, úlevu především od křížových bolestí a navíc chrání a zpevňuje rostoucí kůži na bříšku. Při tom však nijak miminko neutlačuje ani netísní a bříšku umožňuje volný růst. Těhotenský pás se snadno obléká a svléká, protože je vyroben z měkkého a prodyšného mikrovlákna a v dolní partii je opatřen zdvojeným lemem, díky kterému celý pás dobře drží na těle. Šikovné zapínání na suchý zip v zadní části umožňuje v průběhu těhotenství pás libovolně nastavovat. Střih a konstrukce pásu zaručuje, že perfektně drží jak při chůzi, tak při stání, sezení i vleže.
Těhotenský pás stojí kolem 800 korun a je k dostání ve speciálních prodejnách pro budoucí maminky (např. Tveret v Dětském domě v Praze). Ještě zajímavost na závěr - díky elasticitě je pás vhodný i pro stažení bříška po porodu.