1. Posílení: Svalstvo nohou je třeba posilovat, aby nám stehna rozbředle „nevlála“ okolo kostí. Jednoduchý posilovací trik: Vleže na boku s podepřenou hlavou nadzdvihněte nohu a volnou rukou rolujte vší silou proti zvedající se noze míč velikosti volejbalového. Opakujte asi 20 x.
2. Zpevnění: Stehna a hýždě je třeba zpevnit a máme pro vás dobrý trik, jak tento úkon zharmonizovat s denním časovým rozvrhem, aby nezatížil váš již tak napjatý režim – cvičte ráno při čištění zubů: Široký rozkročný postoj, volná ruka je v bok a provádíte dřepy tak hluboké, aby vaše stehna byla v rovnoběžné poloze se zemí. Velmi účinné i proti celulitidě!
3. Protažení: Pravidelné protažení nejen svaly protáhne a zpružní, ale rovněž vynikajícím způsobem zlepší prokrvení. Nemusíte do tělocvičny – až váš šéf odejde na oběd, vylezte si na stůl, jednu pokrčte a natáhněte se tak hluboko přes okraj stolu, jak to dokážete. Vydržte a pak vystřídejte nohy.
4. Masáže: Pravidelná masáž s dobrým kartáčem udělá zaručené divy. Je dobré její výsledky ještě podpořit nějakým bodyformingovým přípravkem, ale není to nutné. Stejně jako drahé přípravky dokáže vaše nožky a pleť zlepšit přísně dodržovaný pitný režim a mírná dieta – omezte tuky, více celozrnných pamlsků a hlavně čerstvé ovoce a zelenina!
Reklama