V salónu na nás čekala úplně normální mladá žena, která přiznala, že se jakékoli soutěže o cokoli zúčastnila vůbec poprvé, nic nečekala a vyhrála. Rovněž nám sdělila, že je z celé situace děsně nervózní a že vlastně už trochu lituje, že vůbec soutěžila.
Vyfotily jsme si ji před zásahem a napjatě čekaly, co s ní ruka zkušené vizážistky provede. Pomocí barevných ploch, které přikládala vizážistka k Míšinu nenalíčenému obličeji se zakrytými vlasy, určovala postupně, jaký je Míša typ. Určila ji jako chladný typ a doporučila barevnou škálu, v níž by se měla pohybovat jak při oblékání, tak při líčení. Měla by volit v podstatě neomezenou barevnou škálu, ale všechny tóny by měly působit chladně, tedy červenou ano, ale trochu do fialova, modrou ano, ale ne tyrkysovou, žlutou ano, ale jenom banánovou a zelenou, tu by měla Míša volit jen v těch nejpeprmintovějších tónech. Doporučila i módní růžovou a fialovou, toho se však Míša trochu bojí. Nakonec se domluvily, že optimální jsou všechny odstíny modré bez příměsi žluti, ve kterých se Míša i nejlépe cítí.
V další fázi se probíraly šperky – měly by být stříbrné, nepříliš masívní a spíše matové. Vizážistka poradila Míše i několik triků, jak opticky zkrátit a rozšířit spodní část obličeje – šperky zásadně na kratším řetízku a spíše větší krátké náušnice.
Po teoretickém výkladu nastala praktická část – vizážistka Míšu nalíčila za použití chladných světlých pastelových odstínů. Musely jsme uznat, že jí růžová rtěnka a zdravíčko opravdu sluší, zvláště když dostala na hlavu tmavě hnědou paruku. Proměna, která proběhla před naším fotoaparátem, skutečně stojí zato – nám i Míše se její nová podoba líbí a ona teď čeká jen na to, až jí dorostou vlasy do potřebné délky.
Proměnu provedl salón Harmonie.

Reklama