Příčinou většiny těchto onemocnění jsou paraziti, ale vydatně je podporujeme i stresem, nervy a tak zvanou cestovní horečkou. Vhodné není ani ponocování a konzumace neobvyklých jídel. Abychom potížím předešli, měli bychom se pokusit tyto faktory potlačit.

Když se nám podaří přes všechnu opatrnost a dodržování hygienických zásad onemocnět, je nejvážnějším nebezpečím dehydratace a ztráta minerálních látek. Tomuto nebezpečí předejdeme tím, že přijímáme zvýšený příděl tekutin a minerálek, případně si můžeme udělat i vlastní roztok na hydrataci organismu – litr vody – 1 lžička soli – 8 lžiček cukru. Odporné, leč účinné.

Jistě jste také slyšeli onu populární pověru, že na průjem se nesmí nic jíst – je to skutečně jenom pověra. Naopak, dietní strava pomáhá přirozeně stimulovat střeva k normální práci a tím pomáhá organismu se vrátit k normálnímu stavu. Potraviny přijímáme v malých dávkách a k „povoleným“ potravinám náleží suchá rýže, brambory, kuře bez kůže, slaná polévka, starší pečivo s marmeládou…

Dobrým preventivním opatřením proti průjmovým onemocněním je láhev něčeho ostřejšího – přítomnost alkoholu v žaludku totiž podněcuje vylučování určitých kyselin, které mohou hubit bakterie, které způsobují nemoc.

Pokud se léčíte sami, držíte dietu, hydratujete organismus a ještě k tomu užíváte třeba endiaron a váš stav se stále nelepší, navštivte raději lékaře. Stejně tak, pokud se ve vaší stolici objeví krev či je-li průjem provázen vysokými teplotami.
A propos – víte, jak říkají průjmu ve Vietnamu? Ho Či Min.