Naučte se odpočívat, buďte asertivní, nedělejte nic, co nechcete. To je několik rad, které dal našim čtenářkám známý psychiatr Cimický včera při on-line rozhovoru. Jak řešit problém partnera závislého na matce? Nijak. Tito muži se své závislosti nezbaví. Vždy budou chodit pro rady k mamince, vždy budete bojovat s větrnými mlýny, protože matka holt dělá některé věci lépe než ostatní. Jak prožívají muži úspěšnost a kariéru svých partnerek a co se s tím dá dělat?
Někteří muži trpí pocitem, že úspěšná a emancipovaná pratnerka jimi bude pak pohrdat a oni ztratí svou symbolickou pozici obdivovaného hýčkaného "vůdce smečky". Moudrá žena však ví, že se vždy vyplatí manžela pochválit za cokoliv. Třeba za slunečné počasí. Muž, který nedokáže přijmout vyrovnanou roli své manželky se může dočkat spíše toho, čeho se obává, protože pro ženu (stejně jako pro muže) je důležitá životní realizace, která nekončí porodem dítěte. I v této oblasti by měla existovat jakási dělba údělu.
Jak bojovat se stresem?
Protistresová pravidla:
1. Všechno, co se dá udělat zítra, nemusíte strhnout dnes.
2. Denně si udělejte malou radost.
3. Věnujte 1/4 hodiny každý den jen sami sobě.
4. Nenechte se vmanipulovat ani v práci, ani doma do situace, kdy musíte reagovat bez rozmyslu - trvejte na svém tempu.
5. Pěstujte svoje záliby a koníčky.
6. Naučte se alespoň občas sami na sebe usmát.


Jaká témata ještě doktor Cimický probíral? Proč si děti koušou nehty a špatně spí? Co je to deprese, o jaký stav se jedná a jaké jsou její druhy? V čem vidí závislost na chatování? Je nebezpečí najít si mladšího přítele? Na tyto a mnoho dlaších dotazů naleznete odpověď na stránce rozhovoru: http://rozhovor.zena-in.cz/