Pan doktor Cimický, mediálně známá osobnost a náš asi nejpopulárnější psychiatr doporučuje radost ze života jako prevenci i lék na bolavou duši.


V dnešní době je asi jedno procento populace stiženo schizofrenií a zhruba 20 % populace podléhá nejrůznějším depresím. Z tohoto počtu nemocných jsou tři čtvrtiny zcela vyléčeny, pokud se nemoc včas podchytí a léčí, a pouze deset procent těchto onemocnění přechází do chronické poruchy, většinou díky pozdě započaté nebo nedodržené léčbě. Mnoho duševních chorob jsou totiž poruchy na základě špatného tělesného metabolismu – stačí dodat tělu potřebné látky nebo je naopak nepotřebných látek zbavit, což se děje farmakologickou cestou.

Pan doktor Cimický zdůrazňuje jako potřebnou především osvětu a informovanost o duševních chorobách – jsou to nemoci jako každé jiné a čím bude větší informovanost o nich, tím větší je šance na jejich včasné odhalení a úspěšné léčení. Proto když budete mít sami problém nebo uvidíte, že ve vašem okolí někdo jako by najednou přestal zvládat zdánlivě banální situace, raději vyhledejte odborníka.

Zeptejte se doktora Cimického, pokud vás osobne něco trápí! Ve středu tady bude pro vás! Máte nějaký problém?
Pokud se chcete obrátit přímo na pana doktora, můžete využít jeho on-line poradnu na adrese http://cze.hypermart.net nebo se objednat u pana doktora v Modré laguně na Praze 6 na telefonu 33 31 24 22.