Období prázdnin je ideální dobou. Po prázdinových měsících se totiž roztrhne pytel s absolventy, kteří si ještě chtěli užít prázdnin a shánění pracovního uplatnění nechali na poslední chvíli. Předběhněte ten shon a začněte už dneska.

JOBPILOT.cz
nabízí komplexní pomoc při hledání práce. Seženete jeho prostřednictvím pozici v České republice, ale i v zahraničí. Má velice inteligentní vyhledávač, díky němuž najdete přesně to, co hledáte. Máte-li zájem o konkrétní společnost, můžete její nabídky najít v abecedním rejstříku zaměstnavatelů. Jobpilot také přináší užitečné informace například o tom, jak má vypadat správně zpracovaný životopis.


JOBS.cz
je profesionálně řešený web, který nabízí široké spektrum nabídek. Vybrat si můžete podle lokality, oboru nebo podle konkrétního názvu firmy. Specialitou serveru jobs.cz je takzvaná o-zóna. Je to jakási obdoba on-line rozhovoru, kde se můžete zeptat odborného hosta na cokoliv v souvislosti s hledáním práce či brigády. Jobs.cz vám pomůže, i když se nacházíte „na druhé straně barikády“. To znamená, když potřebujete najít nového spolupracovníka. Databáze životopisů potenciálních kandidátů je rozdělena podle jednotlivých oborů.


JOBATLAS.cz
je dalším z personálních serverů nabízejících pracovní příležitosti. Vyhledávání je rychlé a kvalitní. Shromažďuje nabídky od různých personálních agentur, přičemž u mnoha inzerátů neznáte název společnosti, která práci nabízí. K dispozici jsou vám pouze informace o náplni práce.


Práce pro 21. Století
Tento server má podtitulek „Práce pro 21. století“. Vyhledávání je velice jednoduché, přehledné a rychlé. Designem hodně připomíná například Seznam. Vyhledávát můžete v sekci zaměstnání a v sekci uchazečů. Vše je rozdělené podle jednotlivých oborů.


CV Online
Pokud se vám nechce nic vyhledávat, vyzkoušejte server cvonline. Cvonline je datábáze životopisů, jejímž účelem je pomoci společnostem při hledání vhodných zaměstnanců. Přidání vašeho životopisu do databáze je zdarma. Pak už jen můžete čekat, jak se nabídky jen pohrnou.


JobCentrum
je server, který se zaměřuje na zprostředkování krátkodobých brigád pro studenty. Zájemce vyplní dotazník, kde uvede své dovednosti a znalosti. Na základě toho je mu posléze nabídnuta odpovídající brigáda.


Volná místa
Jak už z názvu vyplývá server nabízí volná místa z mnoha oborů. Specialitou serveru je rubrika nejčtenějších nabídek. Server - kromě nabídek zaměstnání a možnosti zadat váš životopis - nabízí seznam pracovních úřadů v celé České republice. Vyhledávání je velice prosté, ale efektivní.


JobMaster.cz
je elektronická verze stejnojmenného tištěného periodika. Nemá vyhledávač, nabídky musíte najít podle jednotlivých profesí. Aktualizace nabídek probíhá jednou týdně, a to v pondělí.