Ptáme se tedy Vrastislavy jak na to?
Nejprve bych se zaměřila na celkový vzhled ženy, tedy jakousi image, pak se budeme věnovat jednotlivým detailům. Celkově mohu jednoznačně říci, pokud je vám tak pětatřicet a výš, zahoďte eleganci. Nesnažte se vůbec o to, aby vám to slušelo – naopak. Inspiraci hledejte hlavně u mladých, ale můžete se inspirovat i u významných světových návrhářů – nic neprospěje zralé ženě více než pěkná pytlovitá sukně z nějakého šustipleškového materiálu, která je ozdobena četnými zdrhovadly a tkanicemi. Rovněž pěkně vypadají i kalhoty, tak zvané kapsáče, doporučuji je zvláště menším ženám s nepříliš dlouhýma nohama – kalhoty je celé ještě jakoby smrští, takže se z nich pak stávají takové rozkošné kuličky s velikánskými kapsami. Dalším významným a přínosným módním trendem pro zralé ženy je pastelová revoluce, zvláště jsou-li zvolené oděvy z umělých materiálů. Růžová a bleděžlutá nám jde většinou po zimě pěkně k pleti a není nic rozkošnějšího, než když se nám pod napoceným upjatým světlounkým tričkem zezadu dráždivě rýsuje zaříznutá podprsenka.
Dalším bodem, kterému se musím věnovat, jsou boty. Je velmi dobře, že ženy opustily vysoké podpatky – vždyť ty nízké všelijaké pantofle a balerínky a mokasíny jsou na našich nohách tolik půvabné. Leckomu přidají opticky i na váze a všechny ženy bez rozdílu věku v nich mají skutečně pěknou vznosnou chůzi.
No a už se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – k doplňkům. K tomu, co by měla mít rozhodně každá žena. A to jsou sponky, sponky a zase sponky. Vždyť co rozjasní vrásčitou a povadlou tvář více než pěkné blýskavé perko umístěné na přilíznuté ofině. Pokud jsou vám sponky málo omlazujícím detailem, buďte odvážnější a uvažte si rozkošný šáteček “na dojičku”, to je teď velký módní hit a zaručeně jím nic nezkazíte. Jestliže nemáte po ruce ani sponky, ani šátek, udělejte si alespoň z vlasů copánky či ještě lépe dva veselé culíčky nad ušima, ať ostatní vidí, že vy se stáří rozhodně nebojíte.
Vizážistky Vrastislavy Ovadlovské se ptala