Bylinky mohou pomoci ženám, kterým se nedaří otěhotnět, ale jen pokud příčina nemožnosti oplodnění není mechanickou záležitostí (např. srůsty ve vejcovodech aj.) nebo neplodností partnera. Ženy mohou využít léčivé síly mateří kašičky. Nejlepší je nekonzervovaná, přímo od včelaře. Užívat jí začněte hned po menstruaci a to jednou denně. Ráno na lačno dejte pod jazyk 0.5 g a vycucejte. Pokud si kašičku koupíte v lékárně (Vita apinol), užívejte ji vakrát dvě dávky denně. Aby byla léčba účinn, je třeba ji žívat bez přestání půl roku.


Současně je dobré popíjet bylinkový čaj tohoto složení: 100g nati kontryhele, 50g květu měsíčku, 50g květu hluchavky, 25g chmelových šištic a 25g nati třezalky. Do hrnečku (asi 1.5 – 2.0 dcl) spaříte vrchovatou lžíci této směsi, necháte 10 minut louhovat a potom scedíte. A čaj je hotov!


V období těhotenství je nutná rada lékaře, pokud chcete užívat nějaký medikament nebo bylinky. I mnohé léčivé bylinky jsou pro těhotné ženy nevhodné. Pokud chcete používat odvary a čaje z bylin, určitě to zkonzultujte s odborníkem.