Rada číslo jedna: Zapomeňte na to, že se obejdete bez podprsenky.
Nic na světě nepropůjčí vašim ňadrům tvar a zároveň podporu právě tak jako prádlo. Dbejte ale na jeho správný výběr (nestyďte se poradit s prodavačkou). Lékaři zjistili, že špatně zvolená podprsenka může mít dokonce špatný vliv na zdraví. Mohla by omezovat správné lymfatické proudění a to by v nejhorším důsledku mohlo zapříčinit dokonce vzniku rakoviny prsu.
Rada číslo dvě: Nečekejte, až čas začne pracovat proti vám
Stejně tak, jako chcete předejít vzniku vrásek na obličeji, měla byste včas začít myslet na péči o prsa. Na trhu je dnes poměrně velké množství kosmetických přípravků, které podporují elasticitu kůže a zabraňují tak přirozenému ochabnutí kůže. Z českých výrobců nabízí za slušnou cenu takový přípravek například Ryor (BioBrust). Aby všechny účinné a „podpůrné“ složky dobře pronikly do pokožky, udělejte si jednou za deset dní šetrný peeling. Nepoužívejte běžný peelingový krém na obličej. Kůže na prsou je mnohem jemnější než tvář, zaslouží si tedy speciální šetrnou péči. Skvělý (ale dražší) je například Body Scrub od Clarins.
Rada číslo tři: Dopřejte si masáž
Protože prsa nejsou tvořena pouze tukem, ale také mléčnými žlázami, jsou velmi citlivá. Chovejte se k nim proto velmi opatrně. Masáž by pro vás měla být příjemná, nikoliv bolestivá. Nejjednodušším masážním tahem je položit pravou/levou dlaň na levé/pravé prso a dlouhým jemným tahem ji vést směrem k rameni. Takovou masáž provádějte pravidelně každý den pětkrát. Výsledek není viditelný hned na poprvé, ale svůj účel bezpochyby splní.
Rada číslo čtyři: Cvičte
I když se budete mazat od hlavy až k patám, bez několika málo cviků se výsledek bude dostavovat jen velmi pomalu. Cvičení na prsní svalstvo je velice jednoduché a časově nenáročné. Jedním ze základních, ale přitom účinných, cviků je stlačování dlaní. Můžete ho koneckonců provádět kdekoli. Dlaně s napjatými prsty dejte k sobě (jako při motlitbě:)) a jemně je tlačte proti sobě. Cítíte-li mírný tlak na vnějších stranách prsou, cvičíte správně. Takové cvičení opakujte každý den dvacetkrát. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.