Je úžasný. Je charismatický. Je to mimořádný muž s očima Petra Čepka, kterými vám vidí až do nemocných duší, ledvin, srdcí i žlučníků. Pije černou kávu bez mléka a nemůže psát na počítači, protože by jej zničil – pracoval totiž 30 let v uranových dolech, tak má páru, že by rozmlátil klávesnici. Doma píše na psacím stroji, ten prý jeho údery vydrží.
Otázky, které pan Havelka dostal, v nás zpočátku budily shovívavé úsměvy – copak to je možné, aby podle data narození na tohle odpověděl? Po prvních odpovědích nám došel humor, pan astrolog sypal potíže čtenářek z rukávu, doporučoval bylinkovou léčbu a mezitím nám jen tak mimochodem vyprávěl, kolika všemožným slavným a váženým osobnostem z celého světa dělal horoskopy. To už jsme mu všechny věřily každé slovo a těšily jsme se, že až konečně skončí chat, že se ho také na něco zeptáme.
Po skončení chatu si pan Havelka vyžádal vytištěné otázky, na které nestihl odpovědět, že nám je pošle, aby mohl uspokojit všechny dotazovatele. Také nám řekl, že všechny služby poskytuje zdarma a že denně si od něj vyžádá radu asi 350 lidí. Pak nám všem po zjištění data narození přesně popsal partnerské a zdravotní potíže, které nás trápí, poradil nám, jak si zlepšit pleť, jak zhubnout a kdy si vsadit Sportku, rozloučil se a byl pryč.
Po jeho odchodu jsme na něj vzpomínaly se zamlženými zraky, zatímco přítomní muži hodnotili veškerou astrologii shovívavými úsměvy – nicméně ten trik, jakto, že pan Havelka všechno věděl, vysvětlit nedokázali – to víte, chlapi, normálně na něj žárlili.