Léta šedesátá, přinášející sexuální svobodu odvála na nějaký čas podprsenky všeho druhu pryč. Tehdy bylo modernější je prostě nenosit. Alespoň ve světě, protože svazáci to pochopitelně příliš rádi neviděli, i když to upřímně řečeno považuji za zcela pokrytecký stranický postoj.
Ve světě potom frčelo lecos, snahou bylo provokovat za každou cenu, následující sedmdesátá léta se přehoupla přes špičatě vyvedené umělohmotné trychtýře, ze kterých však Madonna vyrobila o deset let později trychtýře naopak přímo umělecké a markatně zvětšující její poprsí a její autoerotické chutě.
Poslednímu desetiletí zavelely módní polnice nástup k pikantérii krásných dámských kousků z krajek a hedvábí v protikladu k dívče-chlapeckým trendům unisexového prádla. Krajková nic oblékají ženy svůdnice, pánské bavlněné slipky s bavlněným tílkem-podprsenkou lolitky literárních kaváren. "Normální" kusy, někde mezi extrémem podprsenky za pět tisíc a klučičími trenkami čouhajícími hrdě z kapsáčů jsou nejrůznější varianty dámských soupraviček .
Nosí se přirozené tvary, vylepšující vrtochy matky přírody. Výborné jsou podprsenky s kosticovou výztuhou, které naše prsa hrdě vynesou do oblak. Nutí nás také držet záda rovně, nehrbit se. To nám paradoxně ubere pár kil a přidá na vzhledu. Aktuální jsou také podrsenky s jemňoučkou vatovanou výztuhou. Nemají žádné švy, neškrábou, prsa jsou kulatá a větší, bradavky neprosvítají a kolegyně nemají důvod k lechtivým pomluvám, nanejvýš k obdivu. Naprostou senzací se staly podprsenky připomínající odlitky vašeho poprsí a posledním výkřikem je bezešvá podprsenka Simply Soft ( TRIUMPH), která se vytvaruje teplem vašeho těla a už tak zůstane. Je doslova vaší druhou kůží, která nestárne. Móda tílek dokonce přinesla takzvanou „skrytou podporu“(MARKS&SPENCER) která umožní mít pevná a nehoupající se ňadra i v tenounkém tílku...Jak úžasně se podprsenky změnily od šedesátých let! K lepšímu.

Na trhu jsou stále více k vidění sportovní i elegantní sety nové značky na českém trhu - SCHIESSER.
Příště kluci ve slipech...
Lenka Miláčková