MUDr. Tomáš Karhan přišel usměvavý a připravený odpovědět na co nejvíce dotazů. Byl natolik zaujatý otázkami, že neposeděl na své židli před monitorem a neustále pobíhal od počítače k počítači, kam jsme zapisovali jeho odpovědi.

Bylo zajímavé dozvědět se, jaké vidí homeopatie příčiny některých onemocnění. Na téma nepříjemných oparů odpověděl MUDr.Karhan: “Nebyla jste v situaci dlouhodobého potlačení, neuzurpoval vás někdo? Opary jsou často důskedkem takového psychického ladění.“ Mnoho lidí trápí zánět močového měchýře. Podle homeopatie způsobují tuto nemoc stavy ponížení, které si člověk nechce připustit. Bolí vás hlava, máte migrénu? Klasická homeopatie může změnit i celkové ladění člověka, když se více otevře a bude-li si více věřit, pominou následky jako bolení hlavy - příčina je hlouběji. Další problém mnoha mladých lidí – akné: vyrážka je urážka (v řeči těla). Máte v uších exém? Nekřičel někdo kolem vás opakovaně a silně? Až se to nedalo poslouchat? I tady je lépe s homeopatem dojít k tomu, co se stalo před onemocněním. Trápí vás výtoky? V řeči těla jsou výtoky utajený pláč - následky ponížení. Máte afty? Symbolicky si představte, co vás pálí na jazyku, komu dlužíte pádnou odpověď. Pokud vám padají vlasy, je to o velkém stresu.

Můžeme tomu věřit, ale také nemusíme.

Celý rozhovor si můžete přečíst na http://rozhovor.zena-in.cz/, kde jsou archivovány i předchozí rozhovory se slavnými a zajímavými osobnostmi.